Va rog ajutati-ma sa scap de candida!!

10-11-2009
andreeat1989
Nu este medic/terapeut
andreeat1989
Nici nu stiu cum sa incep... Am candida de aproape un an la inceput nu am luat in seama dar dupa cateva luni a inceput din ce in ce mai rau, am fost la doctor si mi-a dat o reteta cu Lomexin crema, Lomexin ovule 600mg si pastile Flumexin dar tratamentul nu a functionat am fost foarte dezamagita... Am fost la 3 medici fiecare dandu-mi tratamente diferite. Acum cateva zile mi'a zis o prietena ea fiind in aceeasi situatie sa i-au Flucovim 150 mg... As vrea sa stiu daca este bun si ce altceva sa mai folosesc? Va rog ajutati-ma sunt disperata!!!
4 comentarii
0
10-11-2009, ora 09:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Draga Andreea, noi nu putem decat sa iti dam niste sfaturi. Doctorul este cel care va prescrie reteta. Eu am luat Flucovim pentru Candida si a fost foarte bun. Sau: ovule Macmiror. Ambele au fost foarte bune si intotdeauna mi-a trecut candida. Iti doresc multa sanatate.
0
10-11-2009, ora 20:31
gabi_pitica
Nu este medic/terapeut
gabi_pitica
SPALATE CU APA CALDUTA SI PUNE IN APA 1 LINGURITA DE BICARBONAT DE SODIU MAI MULT TIMPSI OVULE MACMIRON ASA AM SCAPAT BAFTA
0
17-11-2009, ora 21:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Andreea,
La mine s-a intamplat in urma cu multi ani dar uite ce mi-am notat eu pe genda:
infectie generalizata vaginala, a sistemului digestiv, urinara cu Candida.
12 ovule Macmiror 500 mg
7 capsule Flucovim 150 mg (7 cutii)
0
17-11-2009, ora 21:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Oricum, tratament trebuie sa faca si baiatul cu care ai avut relatii sexuale. Desi la el nu se manifesta, el este purtator. Eu nu am putut sa il conving atunci pe prietenul meu de lucrul asta, ne-am despartit. La mine boala a recidivat de mai multe ori, fara sa mai am alte relatii sexuale. Iar acel baiat m-a sunat dupa mai multi ani sa ma intrebe ce trebuie sa ia. Pentru ca a infectat mai multe fete dupa mine... Pina la urma si-a dat seama de greseala... Of...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Chlamydia vs Candida - asemănări și deosebiri
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  • Candidoza - tipuri și caracteristici la bărbați și femei
  •