Va rog ajutati-ma cu un sfat, o opinie, ceva..!!!

22-06-2009
melyna
Nu este medic/terapeut
melyna
Acuma aproape 2 sapt, pe data de 11iunie am avut contact sexual cu prietenul meu, neprotejat avand in vede ca am zis amandoi ca va fi ceva scurt si repede.In fine el si-a dat drumu foarte repede si exact cand a scos a ejaculat.El zice ca nu a lasat inauntru, si il cred pt ca suntem impreuna de un an si unpic si am incredere si tot timpu e destul de grijuliu. Daaaar...pe data de 19iunie deci la o sapt si o zi trebuia sa imi vina ciclu..care mi-a intarziat unpic.Adica dupa calculele mele trebuia pe 19 avand in vedere ca luna trecuta mi-a venit pe 22.Eu de obicei am un ciclu destul de regulat cu toate ca imi mai venea cateodata o zi mai devreme dar niciodata nu intarzia.Ei, deci trebuia sa vina pe 19 dar mi-a venit pe 20iunie seara foarte tarziu.Am inceput sa imi fac griji si sa ma ambalez cand am vazut ca intarzie dar nici cand a venit nu m-am linishtit prea tare.Ma tot infrunt cu dilema asta d cateva zile si sunt in tensiune maxima.Mai ales ca aseara, adica pe 21 seara am avut ceva dureri de burta in zona buricului inclusiv cu durerile de menstruatie. Acum ma mai doare, doar cand apas.Se poate sa te ia cu dureri de burta dupa nici 2 sapt de sarcina?
Nu stiu ce sa mai cred si nu am cui sa-i cer un sfat si mie frica sa fac testul de sarcina, in cazul ca va fi pozitiv. Credeti ca exista posibilitatea sa fiu insarcinata? Multumesc anticipat!!!
2 comentarii
0
22-06-2009, ora 17:32
deeapop86
Nu este medic/terapeut
deeapop86
Nu cred ca esti insarcinata, lasa teama si fa-ti un test de sarcina!
Numai bine!
0
26-06-2009, ora 16:11
sayra
Nu este medic/terapeut
sayra
buna draga mea probabilitatea ca o femeie sa fie insarcinata si in acelasi timp sa-i vina ciclul este una la o mie asa ca uita nu cred sa fii tocmai tu aia ceea ce ti se intampla este ca din cauza fricii mintea iti joca feste tise par tot felul de lucruri care sunt doar in mintea ta eu am patit la fel mie mi-a intarziat o saptamana aveam chiar si senzatii de greata dar toate astea mi le autoprovocam inconstient din cauza fricii daca nu esti linistita oricum fa-ti testul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici