Va rog ajutati-ma cu un sfat! Sperma in maioneza?!

10-05-2010
iulia_tmm
Nu este medic/terapeut
iulia_tmm
Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un sfat...nu stiu ce sa fac. Am mancat acum o saptamana o shaorma la un fast food din oras si am aflat de la o cunostinta ca acum patru zile din acelasi fast food o fata a cumparat tot o shaorma si dupa ce a mancat-o i-au iesit niste pete pe fata de la ea. A mers la OPC si in urma unui control la fast food-ul respectiv s-a depistat in maioneza 5 tipuri de sperma.Nu pot sa cred asa ceva...eu sper sa fie o poveste, dar sincer mi-e teama...mai bine zis mi-e groaza...As dori sa imi fac niste analize, dar nu stiu ce analize anume sa fac? Ma puteti ajuta, va rog frumos. Mi-e teama de vreo BTS...Va multumesc!!! Astept raspunsul Dumneavoastra! Sanatate multa!
5 comentarii
0
10-05-2010, ora 22:28
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Mda, sunt atatia tampiti sa sti si pe pamantul asta, sa mai intamplat asa cu o shaormerie de prin dristor, si au gasit aia 3 feluri de sperme in maioneze..trebui mers la un doctor, si explicat ce sa intamplat, si fa ti un set de analize, pt bts, cum zici tu te poti duce si la endocrinolog..
0
10-05-2010, ora 22:36
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Vai, mi se face rau!!Nu pot sa cred ceea ce se intampla in 2010...Cred ca numai in Romania se intampla asta, o tara plina de mizerii...Am ajuns sa imi fie rusine cu nationalitatea mea.
iulia_tmm, mergi la medicul de familie sa-ti recomande niste analize.
Sanatate!
0
11-05-2010, ora 08:46
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Chiar nu mă mai miră absolut nimic. Am citit un studiu care revelează faptul că, în România, ca şi medie (bine că este doar o medie), 1 om din 2 este bolnav psihic, deci...numai un astfel de om bolnav poate să prepare o shaorma cu spermă. Mai grav este că majoritatea fast-food-urilor, rotiseriilor şi nu numai, au ca şi angajaţi persoane cu dezechilibre psihice menajate.
Consultaţi un medic internist şi rugaţi-l să vă recomande un set de analize specifice (analize hematologice, microbiologice, virusologice (markeri virali), serologice şi, dacă se impune, chiar şi alte analize).
Toate cele bune!

P.S. - Jackie, nu numai în România se întâmplă aşa ceva. SUA este principala furnizoare de idei (de la materie primă informaţională până la violenţă şi trafic de toate tipurile). De acolo provin toate influenţele negative (cel puţin aşa văd eu lucrurile).
P.P.S. - Am ştiut eu de ce nu mi-am creat o dorinţă din a cumpăra "mâncare" de la astfel de "magazine".
0
11-05-2010, ora 12:03
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Doamne, multumesc lui Dumnezeu ca nu mai sunt in tara !In SUA nu am de gand sa merg, asa ca rasuflu usurata.Cine imi garanteaza mie ca nu se fac asemenea chestii oribile si in coca de paine?Vai, numai cand ma gandesc si ma ia cu lesin...In tara in care ma aflu acum (stii tu Nick!), datorita religiei/omeniei nu stiu...mancarea este sfanta si niciodata nu o sa se intample astfel de lucruri.Aici nimic nu se arunca la gunoi, ma refer la mancare si ceea ce ramane se ambaleaza si se da la oameni sarmani.
Este clara ca ne indreptam cu pasi repezi spre pieire...Vai de noi.
Te pup Nick!
0
12-05-2010, ora 15:26
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Jackie, în Sua trebuia eu să ajung, după cum bine ştii, dar...Slavă Domnului că a intervenit un factor determinant, un factor care mi-a schimbat tot cursul vieţii :)
În ţara în care te afli tu - cine ştie, cunoaşte (vb. ta) - oamenii au principii educative foarte fundamentate şi, mai mult decât atât, latura spirituală primează (acolo se ţine cont de DUMNEZEU, chiar dacă există altă confesiune principală). În România majoritatea oamenilor au altceva fundamentat, nu principiile, iar când vine vorba de credinţă...bate vântul prin biserică şi prin conştiinţe ((unii) oameni nu mai ţin cont de latura spirituală, pentru că au alte "priorităţi"). Asta este! Oamenii îşi folosesc libertatea cum doresc, dar uită că nu o vor mai avea când va veni momentul suportării consecinţelor (consecinţele nu se aleg, ci se primesc (omul nu mai are libertatea să le selecteze doar pe cele pozitive)...cele pozitive vor aduce beatitudine, iubire şi nu numai, dar cele negative...doar durere, suspin...).
Şi da, ai dreptate, ne îndreptăm către sfârşitul...după sfârşit va fi un început pozitiv doar pentru anumiţi oameni; pentru oamenii care îşi vor câştiga viaţa veşnică.

Şi eu te pup, Jackie :)
P.S. - În curând îţi voi da o veste extraordinar de bună.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Factori ce pot influența calitatea spermei
  • Dieta poate afecta calitatea spermei
  • Legătura dintre utilizarea telefonului mobil și calitatea spermei la bărbații tineri
  •