simt o mica usturime si ma arde putin la buric in interior

20-05-2015
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Buna seara!De ceva vreme ma jena ceva la buric, ma durea, ma ardea un pic, ma durea si in capu'pieptului si simteam o mica usturime la buric in interior.Am fost la doctorul de familie si a zis ca am giardia si mi-a dat pastile si un sirop.A zis ca in caz ca nu am giardia nu strica sa imi fac o deparazitare luand acele pastile.Am avut de luat 10 zile pastile cu exceptia unora care le-am avut de luat numai 5 zile.Acum mai am 4 zile de tratament dar nu o sa il mai iau ca tot ma doare.Cand iau pastilele imi trece, dar dupa 3-4 ore ma ia iar durerea, simt din nou o mica usturime si ma arde putin.De ce nu isi fac pastilele efectul?Daca nu am giardia sau alti paraziti ce as putea sa am dupa parerea dumneavoastra?Pot sa am ulcer gastro-duodenal sau ulcer gastric?Va rog sa imi spuineti!Mentionez ca am 15 ani!
2 comentarii
0
21-05-2015, ora 08:13
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Din datele prezentate nu se intrevede o afectiune organica, cu atat mai putin parazitara si medicul examinator nu a gasit niciun element de orientare.Ramane ca varianta si componenta neurovegetativa a acuzelor, dar pentru o analiza de amploare, tot medicului trebuie sa te adresezi.Succes!
0
21-05-2015, ora 12:51
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Saru'mana!Sambata am fost la spital la medicina interna si o asistenta de acolo ne-a zis sa ne ducem la pediatru deoarece la medicina interna se duc copii peste 16 ani si eu am 15.Ne-am dus la urgenta ca acolo ne-a zis sa ne ducem, dar deoarece era sambata pediatru nu era si m-a apasat o asistenta prin zona buricului si mi-a facut o injectie in fund si atat.Mi-a zis sa ma duc luni sa ma controleze pediatru si sa ma trimita sa fac o ecografie ca nu aveau nici aparatele.A zis ca o sa ma trimita la ecograf, la chirug si nu mai stiu pe unde.De ce o sa ma trimita la chirug?Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul