Va rog ajutati-ma!!!

29-04-2012
Cristi_pata
Nu este medic/terapeut
Cristi_pata
Domnule doctor avand o tuse seaca si enervanta, la un control am depestat ca am un streptococ ( dar nu cel puternic de grad A am avut B cel mai slab, care poate fi tratat si cu antibiotic), tratamentul a fost cu antibiotic ( diclofenac, ceva de supt si o alta pastila, nu retin numele). Am terminat tratamentul, nu mai tuseam, dar tusea a reinceput la o saptamana dupa. Am mers la alt control, facusem ciuperca in gat de la antibiotice. In tot acest timp tusea continua. A urmat in viata mea o serie de 3 luni in care am facut f. Multe teste( exsudate, alergologie, pneumologie, o.r.l., iar printr-o cunostinta, cadru medical, am facut alte teste de sange si de nu mai stiu ce pt ca au fost foarte multe, direct in centrul de analize al spitalului Grigore Alexandrescu, unde nu prea intra toata lumea. Tin sa precizez ca, cabinetele enumerate mai sus, am facut minim duble analize in diferite clinici, pt a avea mai multe pareri si optiuni. In cele din urma tusea s-a oprit dupa 6 luni, in care am tot auZit aceleaso raspunsuri, nu aveti nimik, sunteti sanatos sau aveti gatul steril. Au fost 6 luni in care am investit foarte multi bani pt cercetarea tusei, si la cei mai buni medici ai spitalului mentionat mai sus. Dar banii nu ar fi o problema, adevarata problema este ca pe 04.04.2012 aceeasi tuse a reaparut. Cam la cateva luni de cand s-a oprit singura fara sa i-au nici un medicament. Tusea este la fel ca prima, una seaca, innecatoare parca, cand dorm nu tusesc de loc, si cred ca e putin si iritata, pt ca atunci cand respir simt o gadilatura in gat. Va multumesc pt timpul acordat acestui text si doresc un sfat, tratament, indrumare buna. O zi buna va doresc
1 comentarii
0
29-04-2012, ora 20:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. este o gresala sa luptati cu prezenta microbilir in faringe, asta e problema sistemului imunitar
grija dvs ese sa va alimentati corect, sa va hidratati corect ai sa aveti o imunitate perfecta
2a. incepeti cu un consult la gastrologie
3 pentru tratamentul lcal.. aromoterapie, nhalatii, aerosoli, aparat salina.. si tot ce ati mai citit pe forum
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.