sunt foarte fricoasa nu suport sa vad sange sau sa mi se faca vreo injectie

18-04-2011
matildamea
Nu este medic/terapeut
matildamea
am 15 ani sunt fata si as vrea sa stiu ce sa intampla. sunt foarte fricoasa nu suport sa vad sange sau sa mi se faca vreo injectie si cand aflu ca mi se va face vreo injectie aproape ca lesin. Am de cateva zile o durre in partea dreapta jos umpic cu tot cu spate jos nu foarte mult dar ma doare doar cand pasesc sau ma asez sau ridic. La palpare nu ma doare decat foarte vag deoarece apar cam tare deobicei sa fiu sigura. Ce poate fi? Apendicita?
4 comentarii
0
18-04-2011, ora 15:59
gabitza007
Nu este medic/terapeut
gabitza007
Buna! Si eu am tot 15 ani si am fost operata acum 2 ani de apendicita. Dupa cum zici tu ai avea aceleasi simptome ca si mine dar cel mai bine e sa consulti un medic si el iti v-a zice sigur daca ai apendicita sau te doare de la alt ceva.
0
18-04-2011, ora 16:07
matildamea
Nu este medic/terapeut
matildamea
mie imi este foarte frica de operatie si de internatul in spital, perfuzii si tot felu de chestii ca astea si nu stiu cum as sta acolo in caz de apendicita. Daca apas nu ma doare si nici cand indoi piciorul catre barbie. Pe tine te durea?
0
18-04-2011, ora 16:30
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
draga mea Crisioana, poate ti-ar face bine putina psihoterapie ca sa invingi fobia de ace.
sa stii ca, oricat de frica ti-ar fi, trebuie sa te duci cat de repede la un medic.
daca ai apendicita ar fi periculos sa stai cu ea asa.
Vorbeste cu mama ta, poate te duce la un psiholog sa te ajute sa scapi de aceasta fobie.
Numai bine!
0
21-04-2011, ora 22:50
matildamea
Nu este medic/terapeut
matildamea
Va multumesc pentru sfaturi! Sunt bine durerea mi-a trecut si nu am fost la spital ! O sa incerc sa consult un psiholog ! Va multumesc pentru sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Terapia prin expunere adresate unei fobii poate avea efect și asupra unei fobii din altă sferă
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •