Va rog, astept raspuns de la un doctor!!!

21-06-2009
deeapop86
Nu este medic/terapeut
deeapop86
In luna martie am fost la medicul ginecolog, in urma unui control si al unor analize a rezultat ca am Chlamydia, am urmat un tratament si eu si partenerul, iar in aprile am refacut analizele si mi a iesit Chlamydia negativ(mentionez ca si iubitul meu a facut testul si i-a iesit si lui negativ).Tot din aprile iau si anticonceptionale Yasmine.Totul a mers bine nu mai aveam nicio problema pana saptamana aceasta(miercuri mai exact).De 2-3 zile simteam o usoara usturime, dar foarte putin in momentul in care ma strangea sau ma "fercam"(nu stiu cum sa explic)de lenjerie, m-am gandit ca este de la sapun si am incetat sa mai folosesc acel sapun, iar acum mi-a trecut cred ca ma "oparisem" (cum se spune in popor) sau m-am iritat de la epilat pentru ca acum in aceea zona am niste cojite.Asa, cum spuneam, miercuri mi-a venit ciclul, iar dimineata, pana sa apara menstruatia am avut contact sexula, m-a durut foarte putin in momentul penetrarii, iar apoi nu am mai avut nimic, in schimb pe el l a usturat iar apoi am observat pe capul penisului niste puncte rosii mici, ca si cum se iritase(sambata, i s-a cojit un pic pielea de pe capul penisului, cum am patit si eu(nu stiu daca are vreo relevanta dar amandoi am folosit acelasi sapun, locuim impreuna).Ieri am avut contact sexual(fiind inca la ciclu)si m-a durut foarte tare in momentul penetrarii si 2-3 minute dupa, azi la fel.Ce se intampla?Pana acum, dupa ce am fost la medic, nu am mai avut nicio problema.Abia au trecut 2 luni de cat am terminat tratamentul, de cand am fost la medic.eu atunci am intrebat-o daca trebuie sa ma duc peste o anumita perioada de timp la control si mi-a zis ca nu, ca este ok.Atunci, cand mi-a dat eu seama ca am ceva, pe langa durerile in timpul actului sexual aveam si o secretie abundenta si ciudata, acum nu mai am si m-am simtit foarte bine, imi mergea bine si cu aticonceptionalele.Oare ce s-a intamplat?Mentionez ca avem contact sexual o data sau de doua ori, aproape in ficare zi, sa fie si asta o problema?
Va rog!!!Sunt stresata si suparata, nu vreau sa o iau iar de la capat!
Multumesc!
1 comentarii
0
21-06-2009, ora 18:31
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Odata infectia cu Chlamydia eradicata ea nu mai apare atat de usor.Cred ca aveti o simpla iritatie.Foloseste numai sapun lichid special pentru igiena intima, lenjerie numai din bumbac si tu si el, schimbata zilnic si igiena intima stricta, zilnic, dupa fiecare contact sexual. Cumpara de la farmacie pliculete de Femigin B pentru igiena genitala si ungeti cu Nidoflor crema de doua ori pe zi. Stai linistita caci problema se va rezolva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici