iritatie pe penis foarte pronuntata... Ce ar putea fi si ce sa-i spun partenerei?

01-10-2008
avicenaavi
Nu este medic/terapeut
avicenaavi
Buna ziua, scuze pentru povestea mea. Am o prietena in alt oras. Facem sex de cateva luni. Din pacate e maritata si sotul ei s-a intors din strainatate acum vreo doua saptamani. Intamplarea a facut ca ea sa vina in delegatie in oras la mine. Am facut sex si am observat imediat ca e ceva in neregula. Vaginul era destul de uscat, ceea ce nu s-a mai intamplat niciodata pana acum. Cand m-am dus la baie, am vazut ca pielea penisului se inrosise foarte tare. Am crezut intai ca e ceva mecanic. Am facut si felatie in timpul actuluia sexual, am mai facut asta o sigura data de cand suntem impreuna. Dupa felatie, cand am reluat actul sexual, ne-am si sarutat. Omusorul din gat s-a umflat si s-a inrosit si el. A doua zi am facut iar sex si umiditatea vaginului revenise la normal. Dar am observat ca acolo unde lichidul cursese pe scrot, s-a irosit si scrotul si cum a ajuns pana la anus, simt o usoara jena, ca o usoara arsura si acolo. Nu mai cred ca e ceva mecanic, din cauza asta. Cum in ziua urmatoare eram programat sa plec in delegatie si eu, n-am apucat sa merg la doctor inca. Mi-am dat totusi cu o crema simpla si am constatat ca in cateva ore iritatia aceea foarte rosie, foarte pronuntata mai ales pe partea mai putin sensibila a pielii penisului, s-a dus cu tot cu piele. Nu stiu ce sa-i spun femeii pana ma intorc acasa si consult un medic. Am intrebat-o discret, fara s-o alarmez, daca se simte bine si mi-a spus ca da. Se pare ca iritatia mea pe ea n-o afecteaza intr-un mod pe care sa-l simta. Va rog foarte mult sa-mi dati un raspuns. Ce ar putea fi si ce sa-i spun femeii? N-am avut contact sexual cu alte femei si nici nu vreau s-o alarmez, dar daca e ceva in neregula, nici nu pot sa nu-i spun. Va multumesc mult de tot.
5 comentarii
0
02-10-2008, ora 00:00
avicenaavi
Nu este medic/terapeut
avicenaavi
PS. Toata senzatia e ca si cand ar fi fost un acid usor care a produs iritatia.
0
03-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna.
Faptul ca ai aceasta iritatie acum si pana acum nu ai mai avut-o este din cauza vaginului nelubrefiat. Ai vazut ca uscaciunea te deranjeaza si e normal sa te usture si sa te iriti.
Ai ceva indoilei cu privire la ea, adica faptul ca a venit sotul ei acasa ? Poti sa o intrebi, asa fin, dak s-a protejat cu el ?Te-ai gandit ca de la ea poate fi?
Nu vad ce alta problema ai avea tu in afara de faptul ca de la acel contact sexual ai capatat aceasta iritatie care te deranjeaza, mai ales ca nu ai fost cu alte femei.Eu nu cred ca ai nimic, stai linistit dar nu-i spune nimic pana nu verifici, ca o superi si poate nu merita asta.
Si mai foloseste si tu prezervativul ca stii cum e "paza buna trece primejdia rea". Te rog sa-mi scrii.
Te pup Aliss
0
03-10-2008, ora 00:00
avicenaavi
Nu este medic/terapeut
avicenaavi
Buna, Aliss, multumesc pentru raspunsul incurajator. Simptomele (a nu stiu ce, dar m-au ingrijorat), au disparut in cea mai mare parte. Am citit si povestea ta. Sper ca pana la urma ti-a vorbit si ti-a dat o explicatie. Am vazut in povestea ta sentimente foarte asemanatoare cu ale mele. Rational, ar fi sa ne despartim, eu si ea, dar nu putem.
0
03-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Ma bucur ca esti ok, vezi te-ai speriat degeaba. Se mai intampla la femei ca asa suntem facute noi, spre deosebire de barbati, asa e?
Si povestea mea a fost f dureroasa pt mine.E vorba de ani din viata mea.. Acum sunt bine, nu mai pot reveni la ea pt k incerc sa imi vad de viata.Am avut si am sentimente f frumoase pt el dar mi-a rupt inima. Explicatiile vin in fiecare sapt. si-a dat seama k m-a ranit si ii pare rau dar acum degeaba. Asta e viata !
Si iubirea e frumoasa esti de acord cu mine? Iti doresc ca voi sa fiti fericiti unul langa celalalt in putinele clipe petrecute impreuna!
Te pup, sa-mi mai scrii!
Aliss
0
12-10-2008, ora 00:00
avicenaavi
Nu este medic/terapeut
avicenaavi
Buna, Carmen, pana la urma a iesit rau, tot n-am ajuns acasa si aspectul e acum de usor tumefiat si un pic lipicios. A trebuit s-o intreb, am facut-o destul de fin, dar m-a acuzat ca fiind in delegatie, m-am culcat cu cine stie cine si as da vina pe ea. Eu stiu bine ca n-am facut asta, iar problema nu ma ingrojoareaza pentru mine, ci pentru ea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uscăciunea vaginală - remedii, tratament, sfaturi utile
  •