pielea capului se usuca foarte tare

27-03-2008
dya_RO
Nu este medic/terapeut
dya_RO
De cateva luni am avut probleme cu pielea capului, mediat dupa ce parul meu se usuca dupa ce am facut baie pielea capului se usuca foarte tare si se formeaza niste"cojite" ca sa le numesc asa, ca un fel de matreata, dar numai in zona din fata a capului, nu toata zona capilara.astept un sfat.va multumesc
4 comentarii
0
28-03-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
O sugestie: foloseste zilnic, timp de o saptamana, un sampon antimatreata Harogate, pe baza de sulf. Dupa aceasta saptamana, este bine sa folsesti 2 sampoane alternativ, 1 spalare la trei zile, ca de exemplu Harogate si Dr Alpen antimatreata( se gasesc la farmacie);Numai bine
0
28-03-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
PS: Nu uita sa mergi la dermatolog, pentru diagnostic si tratament de specialitate;Numai bine
0
10-04-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Scuze sus am sters cateva litere, in loc de Dr Alp..., corect este Dr Wolff Alpecin
0
14-04-2008, ora 00:00
danyn
Nu este medic/terapeut
danyn
PS.Trebuie sa mergi urgent la dermatolog...am si eu aceeasi problema, am tot amanat si am ajuns un pic cam tarziu la medic... dar mai bine mai tarziu decat niciodata...de un an de zile tot fac tratamente... acum sunt intr-o pasa buna...mult succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  •