Cam de un an jumate am aflat ca am HPV si a luat si prietenul meu virusul

18-10-2009
bob_de_mazare
Nu este medic/terapeut
bob_de_mazare
Buna, am o problema de care nu mai scap de mult timp. Cam de un an jumate am aflat ca am HPV si a luat si prietenul meu virusul. De atunci tot umblam pe la doctori sa ne ajute sa n tratam. Pe langa HPV mai avem si candida. Eu am fost la ginecolog, mi-am cauterizat negii, ce mi-au mai aparut am mai "ars" cu Condilyne si mi-au cam trecut, adica nu mi-au mai aparut o vreme buna pana acum vreo 2 luni cand mi-au aparut altii dar i-am "ars" si acum sper sa nu mai apara. Am avut si rana pe col si am cauteriza-to si p aia si speram sa imi treaca si scurgerile dar nu este asa.. Am facut tratament cu Lomexin, Gynofort, Ovule vreo 3 tipuri, spalaturi, nici un tratament prescris nu si-a facut efectul. Mi-am facut si analizele la secretie de mai multe ori si am urmat tratamentul si degeaba. As vrea sa imi ziceti un tratament complet diferit de ca am incercat pana acum, am auzit de ovulele cu propolis, daca e bun tratamentul il vreau complet. Aaa, si am si dureri in timpul sexului, in mai multe pozitii, as putea spune chiar ca nu e din cauza pozitiei si cand am fost la ginocolog mi-a zis ca nu am nimic si ca tre sa fie din cauza ca sunt constipata, dar si cand nu sunt tot ma doare..
As vrea si pentru prietenul meu un sfat ceva, suntem disperati, lui nu ii mai trec nici negii si nici candida, si el a incercat mai multe creme si pastile si tot degeaba, acum foloseste lomexin crema si niste pastile, sper sa functioneze, dar ce ne facem cu negii, saracul a tot fost la dermatolog de foarte multe ori sa ii arda si tot degeaba ca tot ii reapareau. Momentan foloseste Condilyne ca nu mai vrea sa mearga la dermato pt ca nici nu il anesteziau.. Si a fost la 2 tipi diferiti si degeaba, acelasi tratament, aceeasi durere. Si la altii ar fi fost prea scump.. Mi se pare crud ce se intampla si pe noi ne afecteaza f mult situatia.. Vrem doar sa treaca odata si sa incercam sa facem sa nu mai recidiveze.. Vrem solutii eficiente..
Chiar astept un raspuns util mai chinuipentru ca suntem in pragul disperarii, cat timp sa ne m cu tampnia asta de virus?.. Abia acum cand noi nu mai scapam de efectele lui vad ca sunt campanii de informare cu privire la virusul HPV. Pacat ca a trebuit sa aflu asa despe el.. E si mai grav cand te gandesti ca nu ti se poate intampla tie.. Asa ca take care people..
7 comentarii
0
19-10-2009, ora 10:10
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Va puteti vindeca usor daca schimbati medicina alopata cu cea homeopata. Nu este cazul sa disperati: consultati un medic homeopat si aveti rabdare si incredere in tratament. Acolo unde v-ati dus pana acum nu aveti cum sa primiti vindecare caci nu exista. Acelasi lucru este valabil pt. cele mai multe boli.
Aruncati si toate medicamentele care le luati la gunoi si nu mai luati nimic caci nu va juta cu nimic ci numai va dauneaza si va faceti situatia si mai dificila de vindecat.
0
19-10-2009, ora 12:55
bob_de_mazare
Nu este medic/terapeut
bob_de_mazare
si cu HPV ce facem? ce ne sfatuiti? si merci de raspuns scarface.. :)
0
19-10-2009, ora 15:23
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai pentru ce crezi ca iti recomand medicul homeopat ? Pentru absolut tot ce ai.. medicina adevarata nu combate un anumit virus sau bacterie caci este o imposibilitate sa-i lichidezi fara a lichida si gazda lor, ci pur si simplu prin intarirea sistemului imunitar ( adica a sufletului ) care duce la disparitia automata a patogenilor atunci cand nu mai exista conditiile necesare de a trai.
Virusul nu este cauza bolii asa cum crede medicina ci urmarea ei !
Intr-o apa statuta se inmulet bacterii imediat de cum sta apa...nu deci bacteria trebuie omorata ci trebuie pusa apa in miscare. Asa este si cu HPV sau orice alt patogen.
0
19-10-2009, ora 18:29
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti amandoi la un medic homeopat cu experienta care face numai homeopatia si nimic altceva pe langa si nu va mai tratati cu astfel de metode barbare care nici macar nu aduc nimic. Homeopatia va poate vindeca usor si eficient daca tineti tratamentul si aveti rabdare.
0
19-10-2009, ora 18:31
bob_de_mazare
Nu este medic/terapeut
bob_de_mazare
thanks a lot dear scarface :P
0
25-04-2015, ora 20:59
simone42
Nu este medic/terapeut
simone42
Buna! Ne recomandati ceva medici hemeopati???
0
28-04-2015, ora 13:57
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Mai puteti folosi Aldara (imiquimod), dar mergeti la medic sa vi-l dea compensat. Pentru stimularea imunitatii puteti incerca Isoprinosine. Nu disperati, condiloamele trec cu timpul si singure, in momentul cand apare o imunitate eficienta, de aceea nu e bine de apelat la metode prea agresive care sa lase cicatrici.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.