de vreo 5 luni pe talpile picioarelor besici cu apa care acestea la un moment dat sparg

18-04-2007
dgb
Nu este medic/terapeut
dgb
Buna!Va rog sa ma ajutati daca puteti.Mama mea are de vreo 5 luni pe talpile picioarelor besici cu apa care acestea la un moment dat sparg, se usuca pana da sangele(uneori i se crapa pielea pana la sange)dupa care are mancarimi puternice.A fost la doctor dar nu i-a putut pune un diagnostic.Ca tratament i-a dat un unguient cu care trebuie sa se dea in fiecare seara si apoi sa se panseze.Sunt foarte ingrijorata si as vrea sa aflu mai multe.Aceasta boala de piele se extinde, acum are si pe mana dreapta.Multumesc
3 comentarii
0
21-04-2007, ora 00:00
nica alina
Nu este medic/terapeut
nica alina
buna si tatal meu a avut asa ceva sa chinuit vreo 8 ani apare si la maina /daca cunosti pe cineva in mediu siderurgic sa stii ca acolo le da niste alifii aceea alifie este f buna nu o sa-i mai apara niciodata.tine minte mediul siderurgic [electrozi, plase sudate unde se fabrica asa ceva se da o alifie saptamanal care nu se gaseste in comert
0
22-04-2007, ora 00:00
dr alexandru
Identitate neconfirmată
dr alexandru
Daca te ingrijoreaza faptul ca nu are un diagnostic mergeti la alt medic, eventual intr-o clinica unde exista posibilitatea unor investigatii. Variante de diagnostic din ceea ce ai descris tu ar fi mai multe, o eczema palmo-plantara fiind una dintre posibilitati, dar imi este greu sa-ti spun mai multe, asa cum doresti, numai pe baza acestei descrieri.
0
24-04-2007, ora 00:00
dgb
Nu este medic/terapeut
dgb
Multumesc pentru mesaje.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: