complicatii de la rahianestezie?

04-11-2009
simonuka
Nu este medic/terapeut
simonuka
Acum un an m-am operat la genunchi de fractura bimeniscala cu lichid si fisura rotulara. Mi s-a facut anestezie Rahie. Dupa 2 zile nu ma mai puteam misca sub nici o forma, coloana mea era anchilozata de durere si orice incercare de miscare simteam pana in varful degetului de la picior durere. 2 saptamani am fost asa fara sa ma ridic din pat, a treia puteam sa ma ridic dar se mai intampla sa mi se blocheze coloana in pozitia in care eram.
Stiu ca s-au facut 2 greseli atunci : 1. Cand mi-a facut anestezia mi-a atins un nerv pentru ca m-a durut foarte rau si doctora a schimbat locul injectiei (a scos acul si l-a bagat in alta parte a coloanei) 2. Stiu ca trebuia sa stau cu capul nemiscat 24 ore iar seara doctorul mi-a zis ca pot merge la WC si pot sa ma ridic.

Durerile inca sunt si nu ma pot apleca ( sa repet sau sa stau prea mult timp aplecata) cand se schimba vremea cum zice lumea, cand port tocuri sau orice altceva. Pana la operatie am mai avut dureri de spate facand sport de performanta unde am cazut dar nici o durere nu a semanat cu cele noi.

Eu vrea sa ma conving de la ce este aceasta durere sa vad exact ce pot face pentru ca am doar 20 ani si ma plang ca cineva la 60 si de-aceea va rog sa-mi recomandati o analiza pentru a vedea daca a ramas de la anestezia aceea sau daca este de la cu totul altceva. (mentionez ca dupa cele 3 saptamani de stat la pat am facut RMN si imi arata ca nu am nimic)

Va multumesc si astept sfatul vostru
2 comentarii
0
04-11-2009, ora 17:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Sunteti din pacate al doilea caz in 24 de ore in acest forum cand pacientul ramane cu daune dupa o anestezie rahie sau o punctie intr-o zona f. periculoasa! Dupa cum scriu des, mersul la doctori si metodele medicinei alopate sunt mult mai periculoase de cum se crede in general.

Daca vreti vindecare in cazul dumneavoastra mergeti la un doctor homeopat cu experienta, caci homeopatia poate sa vindece asa ceva. Nu mai umblati pe la medicina alopata caci nu aveti nici cea mai mica sansa de bine.

Va recomand pe Dr. Raceanu in Iasi, pe Dr. Gheorge Jurj in Timiosare, pe Dr. Cadar Sorin in Pitesti, dar si in Bucuresti si Constanta. Adresele le gasiti in internet sau in cartile aurii.
0
13-08-2012, ora 13:01
cristinatm
Nu este medic/terapeut
cristinatm
si eu am suferit dupa anestezie rahie cam 4 zile, cu dureri de cap foarte mari.pana am mers la medicul anestezist si mi-a luat sange din vena si l-a bagat in sirea spinarari, pt a face acolo un cheag de sange, ca acel lichid din coloana sa numearga spre cap. procedura nu doare si dureaza 10 min.MERITA.DUREREA S-A OPRIT INSTANTANEU, nici nu mi-a venit sa cred
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.