Uter marit

02-02-2014
ely.b
Nu este medic/terapeut
ely.b
Buna ziua,
Am fost la ginecolog si am fost diagnosticata cu :
UTER in pozitie intermediara de 9/7 :, 9/6 cm, cu aspect fibromatos prezentand o formatiune hipocogena, contur regulat, rotund ovulara la nivelul peretelui posterior de 3, 7 /4, 9 cm(posibil fibromatos)Cu linie endometriala prezenta
Grosime endometru de 0, 4 cm
OVAR DREPT -3/1, 75 CM ECOSTRUCTURALA NORMALA
OVAR STANG - NU SE VIZUALIZEAZA
Discreta lama de lichid in fundul de sac Douglas
MI s-a recomandat :
1- montare de sterilet MIRENA
2- Histerectomie totala
Am 47 ani, dar as fi dorit sa am un bebe ptr ca un accident mi-a rapit copilul (mare)psihic nu mi-am revenit.
AS DORI SA AFLU DACA MA POT OPERA LAPAROSCOPIC?
Am programare la un medic care opereaza laparoscopic, nu stiu ce va hotari, cred ca nu, daca as fi sigura ca nu se poate nu as mai astepta deoarece am dureri insupotabile.
va multumesc anticipat
2 comentarii
0
02-02-2014, ora 13:12
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ELY incearca sa ai aceasta discutie deschisa cu acel medic la care mergi, intreabal direct daca se poate asta ce alte variante mai sunt, spunei ca ai dori sa mai ai sansa unei sarcini, si incearca sa te linistesti putin pt asta, COPILUL CARE VA FI NU O SAL INLOCUIASCA PE BAIATUL DIN POZA DAR TE VA AJUTA SA TRAIESTI MAI PLACUT IN CONTINUARE.
Nu are rost sa te invinovatesti pt trecut pt ca nu mai poti schimba nimic dar poti ca sa faci ceva sa fie mai bine de aici inainte, cel mai rau este sa te intrebi DE CE MIE, DE CE EU, CU CE AM GRESIT, daca faci asta o iei razna, canalizeazati energia si supararea pe trecerea peste si pe vindecare, asta nu inseamna ca uiti persoana iubita pt ca lui nu cred ca ia placut sa fii demoralizata.
0
02-02-2014, ora 15:01
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Bună! Durere şi responsabilităţi. V-aţi gândit cât timp are nevoie un copil de părinţii lui? V-aţi gândit -în cel mai fericit caz- că la vârsta dumneavoastră de 70 de ani, copilul va avea cam 20 de ani ? La vârsta asta el s-ar putea întreţine singur? Sunt sigur că v-aţi gândit. Pentru diagnosticul dumneavoastră, există şi tratamente naturiste care pot rezolva cam în 2-3 luni problema pe care o aveţi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când apare ruptura uterină
  • Informează-te despre fibromul uterin
  •