Usturimi vaginale cauzate de rana pe col?

23-07-2013
Maduta30
Nu este medic/terapeut
Maduta30
Buna ziua!

Am o problema cu care ma confrunt de aproximativ 2 ani si nu stiu ce sa mai fac in acest sens.

In urma cu un an, am avut o rana pe col, candidoza si anexita. Se pare ca ultimele doua probleme le-am tratat, in schimb o parte din rana pe col nu a fost tratata in urma a doua tratamente cu ovule si irigatii. Simptomele care persista si sunt foarte deranjante sunt niste usturimi vaginale pe care le am de doua zile si care se accentueaza atunci cand urinez. Este o senzatie foarte profunda intrucat simt ca nu mai sunt in stare de nimic in aceste perioade pentru ca episoade de usturimi vaginale au mai fost. Este drept ca nu le am de fiecare data cand am contact.
Astazi cand am fost la doctor, mi s-a spus ca aparent nu mai am candidoza, avand doar o secretie de la rana pe col, iar anexita a disparut. De asemenea, doctorul mi-a mentionat ca imi va recolta secretie la urmatoarea programare cand voi termina un nou tratament cu ovule destinat ranii pe col.
Acesta mi-a spus ca aceste usturimi sunt cauzate tocmai de aceasta rana pe col.
Nu stiu ce sa mai zic si nici ce sa mai fac. Am incercat numeroase tratamente si as incerca ceva pe baza naturista.
Va rog sa ma ajutati. Va multumesc.
2 comentarii
0
23-07-2013, ora 23:24
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
nu sunt medic dar m-am confruntat si eu cu dureri la urinare..din cele descrise de tine, daca rezultatele secretiei si papa nicolau sunt bune, pare a fi o infectie urinara...ar trebuii luat in considerrarea si efectuarea unui sumar de urina+ eventual investigatii mai amanuntite vezica urinara.
sanatate.
0
24-07-2013, ora 19:32
Maduta30
Nu este medic/terapeut
Maduta30
Va multumesc mult pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: