Usturimi si mancarimi in zona vaginala

02-07-2011
alics_x
Nu este medic/terapeut
alics_x
Buna! stiu ca pare un subiect deja discutat dar am parcurs comentariile si nu par aceleasi simptome deoarece la mine aceste usturimi apar la urinare nu am nici un fel de secretie si nu le am toata ziua, mai exact de vreo 2 zile mai ales dimineata inainte sa ma trezesc incep sa simt o usturime in interior merg la toaleta si ma ustura de parca se rupe ceva in interior, asta tine asa inca vreo doua dati cand urinez apoi incepe sa se calmeze, acum cateva luni am avut infectie urinara si senzatiile sunt cam aceleasi doar ca acum nu par atat de grave ca data trecuta v-as ruga sa ma ajutati cu un sfat o crema ceva sau chiar pastile dar as vrea sa evit antibioticele deoarece iau anticonceptionale va multumesc anticipat( este posibil sa fie de la faptul ca atunci cand a plouat eu am fost incaltata in sandale)
4 comentarii
0
02-07-2011, ora 14:54
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Mergi si fa o urocultura..poate totusi este infectie..sau daca nu, bea multe lichide, fereste-te de frig, ia ceva pt imunitate..poate e doar o sensibilitate...dar sa faci totusi analiza, ca sa elimini varianta cu infectia urinara...
0
04-07-2011, ora 20:05
lullyk
Nu este medic/terapeut
lullyk
buna. eu am o alta problema pentru care nu am gasit raspuns. este adevarat, nu am fost la ginecolog... de cateva zile am observat ca am scurgeri abundente de culoare alba, plus mancarime si usturime la urinare. asa ca am decis sa merg sa cumpar o crema, Gynofort, pentru ca am mai intalnit aceeasi problema, si medicul mi-a prescris aceasta crema. insa, dupa ce am administrat crema, am scos recipientul din vagin, am observat ca avea depuneri de sange pe el. si ovarele au inceput sa ma doara foarte tare. nu este menstruatie, pentru ca are o consistenta lichida, iar culoarea este foarte rosie... deocamdata, nu au trecut decat 2 ore de cand am administrat crema. o sa maia stept, dar nu stiu de la ce poate sa fi fost provocata aceasta sangerare.
0
04-07-2011, ora 22:27
alics_x
Nu este medic/terapeut
alics_x
Buna! eu zic sa nu astepti prea mult un doctor bun ti ar spune aceeasi chestie mergi la un consult poate si o ecografie sunt o gramada de probleme la care noi femeile nu le dam importanta si devin grave eu de exemplu nu am dat importanta la faptul ca imi intarzia mereu menstratia si dupa ce mi am inceput viata sexuala am trecut prin spaime groaznice pana m am hotarat sa merg la un doctor bun care a reusit sa-mi puna un diagnostic dar sincer era deja al 3 lea doctor la care ajunsesem sa mi spuna ca am ovare polichistice si ca probabil multi ani de acum incolo o sa fiu nevoita sa iau anticnceptionale deci ai grija de tine draga mea
0
05-07-2011, ora 20:06
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Trebuie sa mergi la ginecolog, nu mai lua tratament singura, mai ales ca nu sunt tocamai ieftine..sangerarea poate fi de la o raceala puternica, daca zici ca te dor ovarele, deci anexita..posibil sa ai o candia si infectie urinara, sau usturimea sa fie din cauza ca e iritat locul de la manacarimi..deci mergi si fa o urocultura si un examen de secretie vaginala, iar medicul va decide ce e de facut in legatura cu sangerarile..si tratamentul corespunzator..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.