Usturimi la contactul sexual de 2 ani !!

06-06-2015
GeorgianaDubei
Nu este medic/terapeut
GeorgianaDubei
Buna ziua! Am deja de 2 ani scurgeri albicioase frectente, usturime la urinare, in timpul zilei, dar cel mai rau la contactul sexual (sunt insuportabila) vreau sa specific ca am intreinut relatii sexuale doar cu un singur partener. in acest timp am vizitat o groaza de medici ginecologi, si mi s-au dat o gramada de tratamente cu ovule, creme, spalaturi vaginale, insa usturimile trceau doar pentru o zi, sau doua...
In urma cu mult timp, am avut candida, dar dupa un tratament cu ovule cervugid mi-a trecut imediat, au revenit insa simtomele dupa caeva luni, mai grave si mai greu de suportat.La fiecare analiza iesea ca am infectie tot cu candida...insa am reluat tratamentu care m-a vindecat prima oara + altele.
Acum va rog frumos sa-mi spuneti ce asi putea avea, deoarece la ginecolog numai am incredere sa apelez deoarece am cheltuit foarte mult doar pe controale, si doar sa mi se dea niste tratamente care nu ma scapau de aceste usturimi. multumesc mult !
2 comentarii
0
04-04-2016, ora 13:59
Andreea991
Nu este medic/terapeut
Andreea991
buna! aceeasi problema o am si eu...usturime in zona genitala de care nu scap delok!!

Ai aflat care este cauza?

mesi
0
18-03-2018, ora 11:35
Rori
Nu este medic/terapeut
Rori
Si eu am patit, ginecologul mi a spus ca e din cauza atingerilor in timpul actului sexual, nu e spalat pe maini cand baiatul iti atinge vaginul, o parte sensibila.si se provoaca usturimi, si rani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: