Usturimi in zona genitala, anala

23-08-2010
clare
Nu este medic/terapeut
clare
Buna ziua!

De mai mult timp am avut usturimi la urinare si in urina niste chestii albe. Mentionez ca usturimirile apareau si in zona anusului cand ma duceam la toaleta. La nefrologie mi-am facut teste de urocultura si test Addis dar nu mi-a iesit nimic. Totusi, la nefrologie mi s a dat un tratament homeopat presupunandu-se ca aveam o iritatie a vezicii pe fond de stres, dar dupa vreo 3 zile dupa ce am inceput tratamentul usturimile au inceput si in exterior si mai puternic.

Am fost la ginecologie, mi s-a spus ca am candida si am inceput tratamentul, insa orice ovule as fi folosit sau orice crema usturimile se accentuau din ce in ce. Poate datorita pastilelor de Nizoral(2/zi timp de 5 zile), la un consult, dupa ochi mi s-a spus ca nu mai am candida(si intradevar acum nu mai simt sa am vreo secretie), dar usturimile persista de foarte mult timp, si se vede ca in interiorul labiilor, in jurul vaginului si anusului sunt inflamata, iar interiorul vaginului am inteles k e mai putin inflamat..De ceva timp am observat si ca pielea din interiorul labiilor mari, parca s-a lasat in jos, s-a strans si atarna putin si parca e si mai inchisa la culoare(la labia dreapta atarna mai mult).Ce ar putea fi?Sunt speriata...ar putea fi vreun cancer?Am fost la 2 medici ginecologi care nu mi-au putut da vreo explicatie.
Multumesc
2 comentarii
0
05-09-2010, ora 00:18
ciprimanu
Nu este medic/terapeut
ciprimanu
buna ziua, clare! vreau sa precizez inca de la inceputul mesajului meu ca nu sunt medic, insa mesajul tau mi-a dat de gandit. as vrea sa te informez cu privire la ceea ce a spus renumitul doctor american, doctor oz, al carei emisiune este difuzata pe euforia tv, cu privire la ceva asemanator simptomelor tale, insa nu suta la suta. doctorul spunea ca daca se intampla sa ai FECALE ALBE CARE PLUTESC, daca ai fundalul ochilor de culoare galben si durere in spate este posibil sa ai probleme cu PANCREASUL, lucru care poate duce in forma cea mai grava la CANCER LA PANCREAS. actorul patrick swayze a murit in urma unei astfel de boli. nu doresc sa te sperii, insa parerea mea este sa te informezi si in legatura cu starea acestui organ. iti doresc multa sanatate!!! Doamne-ajuta!
0
03-08-2012, ora 02:40
aannccaa
Nu este medic/terapeut
aannccaa
buna seara,
am o problema majora de vreo 2 sapt si nu mai scap de ea..am foarte des mancarimi in jurul labiilor si nu mai rezist.am folosit ceaiuri, creme dar momentan nu pot ajunge la un doctor. Cine s0a mai confruntat cu aceasta problema poate ma poate ajuta.
Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.