Usturimi in stomac si gura uscata

04-02-2008
yagy
Nu este medic/terapeut
yagy
Buna seara! Am nevoie de sfatul dvs, trebuie sa stiu ce investigatii trebuiesc facute.
Problema cea mare este o halena ingrozitoare de care sufar de multi ani de zile. Pe langa asta, in permanenta am gura foarte uscata, cel putin seara pana adorm trebuie sa imi umezesc tot timpul gura, simt ca imi ia foc. (am citit ca si asta poate fi o cauza a halenei).
Amigdalele le-am scos, deci aceasta sursa a fost eliminata. Am facut si endoscopie pentru ca aveam niste dureri ingrozitoare si am avut Helicobacteri Pylori. Am facut tratament... acum nu stiu daca mai am bacteria sau nu. Inca mai am dureri de stomac, desi tin regim. De fapt durerile constau in usturimi ingrozitoare, din cand in cand. Ceea ce inseamna ca problemele nu au fost rezolvate prin tratamentul pt H.Pylori.Probleme stomatologice nu am. Mai sufar de constipatie, dar asta incerc s-o rezolv prin tratamente naturiste. Deci, am cam eliminat cauzele halenei. Ce investigatii trebuie sa fac sa descopar cauza?
3 comentarii
0
05-02-2008, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Verificati starea de sanatate pentru ficat si colon.
0
05-02-2008, ora 00:00
yagy
Nu este medic/terapeut
yagy
Multumesc pentru raspuns.
Puteti fii mai explicit? Ce investigatii se pot face pentru a verifica starea de sanatate a ficatului si a colonului? De ex, pentru a verifica starea de sanatate a colonului este suficienta o ecografie?
0
25-12-2012, ora 14:02
ezo
Nu este medic/terapeut
ezo
repetati testul d fecale pt helicobacter

pt ca nu se scapa asa usor de aceasta bacterie
eu styu din proprie esperienza.ezo
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsurile stomacale - cauze, diagnostic, tratament și sfaturi utile
  •