Usturimi groaznice - URGENT

12-05-2014
CrS.MrN
Nu este medic/terapeut
CrS.MrN
Buna ziua, de aproximativ 2 ani de zile ma confrunt cu o problema care ma distruge psihic, mai exact cu usturimi in zona genitala. aceste usturimi le simt cand stau pur si simplu in picioare sau cand merg dar si cand ma duc la toaleta sa urinez. Pe parcursul timpului am tot baut ceaiuri si am luat chestii naturiste pentru infectii urinare (am banuit ca ar fi infectii cauzate de microlitiaza renala... am aflat de aceasta microlitiaza in urma unui consult ecograf), de asemenea, am facut si analize de urina la care nu imi iesea mai nimic. O singura data a iesit E.Coli (analiza am facut-o in urma unei hematurii si inainte sa imi vina menstruatia), iar dupa ce a trecut menstruatia am repetat testul iar E.Coli nu mai era... De curand am fost la un ginecolog care mi-a facut teste de secretie vaginala unde au iesit cativa lactobacili si testul papanicolau care a fost in regula. de asemenea, doamna doctor mi-a recomandat un dermatolog intrucat a spus ca e posibil sa am o condilomatoza. zis si facut am fost la dermatolog si mi-a spus ca trebuie sa imi faca o cauterizare cu laser pt acele condiloame, lucru pe care l-am refuzat.
Aproximativ o data pe luna imi apare aceasta senzatie neplacuta de arsura si durere pelvina care in ultimul timp trecea cu clotrimazol si nospa (80mg). Ce e de facut? chiar nu stiu la cine sa mai apelez.. nu gaseste nimeni nimic, analizele ies in regula, iar pe mine aceste usturimi ma distrug pana si psihic..nu mai le pot suporta. Mentionez ca am un stafilococ auriu in gat daca are vreo relevanta si ar fi din cauza lui. VA ROG SA MA AJUTATI.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.