Usturimi genitale

68 comentarii 1 2 3
0
01-08-2012, ora 23:33
danielaBD
Nu este medic/terapeut
danielaBD
Buna ziua! Sunt si eu in situatia descrisa de mishka, insa nu pot aplica tratamentul cu Lomexin fiindca sunt alergica la imidazoli. Exista vreun echivalent pe baza de alta substanta activa? Multumesc!
0
15-02-2013, ora 16:56
mihaela.88
Nu este medic/terapeut
mihaela.88
Buna, as dori sa aflu si eu niste informatii legate de o problema:de ceva timp mai exact 2-3 saptamani apar niste intepaturi/durere in jurul clitorisului inclusiv acesta in momentul orgasmului.De ce natura este problema? Ar trebui sa merg la un medic? Va multumesc anticipat.
0
01-03-2015, ora 09:06
a.giorgiana
Nu este medic/terapeut
a.giorgiana
Am si eu o problema asemanatoare cu cele expuse mai sus. De aprox. 2 saptamani am niste usturimi uneori insuportabile atat in timpul actului sexual ( si la penetrare si dupa) dar si in momentul in care urinez. plus de asta am si unele dureri abdominale uneori si urinez mai rar decat inainte.
0
20-03-2015, ora 18:22
naturista
Nu este medic/terapeut
naturista
Am urmarit subiectul asta din motive de nevoie medicala :)).si am raspuns la subiectul cu usturimi si in alta parte, asa ca postez raspunsul de acolo :".multe din afectiunile ginecologice sunt cauzate si de obiceiurile de igiena gresite (nu am spus lipsa de igiena). De exemplu, spalaturi vaginale nu mai dese de odata la 2-3 zile sau deloc si atunci cand sunt efectuate se vor utiliza produse ce au ph acid sau mentin ph-ul vaginal acid sau favorizeaza colonizarea vaginului cu lactobacili, dusuri externe cu apa si sapun cu ph apropiat de cel vaginal (catre acid), fara sprayuri si parfumuri locale. Au aparut destule produse pe piata, unele mai scumpe, altele ma putin, in fine, cel mai utilizat produs cu lactobacili este chiar cel care poarta numele Lactacyd, si exista, lotiune, gel servetele intime, tot ce vrei ca sa mentii o igiena corecta. "
0
01-08-2015, ora 17:20
alexandra98
Nu este medic/terapeut
alexandra98
Buna, am si eu o problema, de cateva zile bune am momente cand ma ustuta in zona genitala mai ales dupa ce urinez, mi-am inceput viata sexulala recent si nu stiu daca este din cauza asta, dar imi este frica sa merg la ginecolog. Ma puteti sfatui cu ceva ?
0
29-10-2017, ora 08:32
anamariads
Nu este medic/terapeut
anamariads
Buna ziua!
As dori un raspuns cat mai rapid.
Cu vreo 3 zile in urma a inceput sa ma usture in zona intima, in partea de jos catre anus, dar nu era o usturime atat de puternica, ieri am verificat, pentru ca mi se accentua usturimea si tot odata ma si manca putin, am verificat uitandu-ma in interiorul zonei intime si am vazut ca este ca o pojita alba, care se ia, iar la urinare ma ustura foarte tare, nu stiu ce sa fac!! Astept raspuns!!
0
07-01-2018, ora 15:48
Ioanacrt
Nu este medic/terapeut
Ioanacrt
Buna ziua. Am si eu o problema. De câteva luni, 3-4, am avut o infecție urinara, am tratat-o dar am scapat doar putin de ea. Am o viață sexuală activa iar dupa fiecare partidă încep să am senzatii puternice de gusturile. Tin sa mentionez ca eu mereu am avut probleme cu intentiile încât am ajuns sa le fac foarte des. Ce sa Fac? Am fost la control iar doctorita mi-a spus că sunt doar sensibilă. Nu mai suport senzatiile de genul. Poate fii vorba de ceva grav?
0
10-05-2018, ora 20:42
Eusuntcopil
Nu este medic/terapeut
Eusuntcopil
Buna am probleme in zona intima ma ustura si simnt mâncărimi, când ma duc la veceu simnt usturimi, , , contacte sexuale nu am avut sunt o adolescenta ma ajuta cineva ????
Adaugă un comentariu / răspuns
68 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.