Usturimi, mancarimi, arsuri ale uretrei.

14-07-2010
dan24
Nu este medic/terapeut
dan24
Se intampla acum aproape 2 luni cand a inceput distractia. Am facut sex protejat dupa care am ramas cu prezervativul montat pana dimineata pe. Dupa 4 zile au aparut problemele, cand mancarimi, cand senzatie de arsura cand usturime, mentionez ca nu avea nici o scurgere. Am fost la dermatolog si mi-a prescris, doxaciclina. Asta dupa aproape 2 saptamani de la primele simtome. Nu a avut nici un efect, am continuat cu Nizoral, acelasi efec. Am mers la Cantacuzino si mi-am facut analizele din care a reiesit ca am: si acum citesc de pe Buletinul de analiza:EPITELII URETRALE: frecvente HEMATII: absente, TRICOMONAS : absent, GERMENI: coci gram pozitiv, LEVURI: absente, CULTURA BACTERIANA : Stafilococ alb coaguleaza negativ, CULTURA PT CIUPERCI: negativa.
Doctorul mi-a precris pentrut aceasta Zanocin. Stafilococ coaguleaza negativ din antibiograma era sensibil la urmatoarele: clindamicina, cotrimoxazol, eritromicina, gentamicina, ofloxacin, oxacilina, penicilina, rimfapicina. si rezistent la tetraciclina
Dupa inca 7 zile de tratamnet tot aceleasi manifestari. Am facut spalaturi cu seringa de 20ml cu ceai de musetel, doar atunci senzatia neplacuta disparea pentru o perioada de timp. Ce trebuie sa fac ca sa scap de aceata neplacere,. Multumesc anticipat.
4 comentarii
0
20-07-2010, ora 10:17
dan24
Nu este medic/terapeut
dan24
Unde pot merge la un dermatolog bun in bucuresti?
0
20-07-2010, ora 22:54
dan24
Nu este medic/terapeut
dan24
Exista parere cu referire la CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC, TRATAMENT AMBULATORIU ŞI MEDICINĂ PREVENTIVĂ.


Chiar nu e nimeni care sa imi raspunda?
0
26-07-2010, ora 21:18
dan24
Nu este medic/terapeut
dan24
Dupa 2 luni si ceva de "fericire" si bani aruncati pe analize, pe medici si mult stres am aflat de unde provenea problema si anume de la o prostatita acuta. Aceasta multumita DL Dr. Razvan Multescu care a dat dovada de atentie si profesionalism fara un interes material lucru rar intalnit in Romania.
0
07-08-2010, ora 17:51
IONUT 36
Nu este medic/terapeut
IONUT 36
PENTRU DAN24: AM ACELEASI SINTOME, SPUNE-MI TE ROG CE TRATAMENT AI URMAT SI DACA AI MAI FACUT SI ALTE ANALIZE IN AFARA DE CELE PREZENTATE MAI SUS .AM FACUT PROGRAMARE LA DL. DR RAZVAN.MULTESCU MULTUMESC ANTICIPAT
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: