Usturime penis

05-11-2012
eu1234
Nu este medic/terapeut
eu1234
Buna seara!Am si eu problema si va rog sa ma ajutati cu un raspuns...Eu simt o usturime pe capul penisului, un gen de furnicatura, de usturime, la inceput aveam senzatia de mancarime in acea zona.In urma cu o saptamana am avut senzatia ca nu urinez tot, dar aceasta senzatie a disparut si a aparut aceata de usturime sau mancarime.Senzatie de usturime cand urinez nu am, culoarea urinei si mirosul ei este normal, zic eu, adica nu are culoare inchisa si sa miroasa urat, noaptea nu urinez, singurul lucru care ma mai pune pe ganduri este ca urinez cam des in timpul zilei, dar am jetul nornal.Uneori simt o durere pe penis si in zona abdomenului inferior, langa baza penisului.Eu momentan nu sunt in tara si nu pot merge la nici un urolog sau sa fac analize, asa ca am luat niste augmentin, cu gandul ca poate o fi vreo infectie urinara, eu intr o luna o sa ajung in tara si o sa ma duc la urolog.
Va multumesc anticipat si sper ca am fost destul de explicit in legatura cu simtomele!!!
Si inca un amanunt:senzatia de usturime nu o am pe toata durata zilei, sunt asa pe reprize, iar contacte sexuale nu am avut in ultimul an!
2 comentarii
0
05-11-2012, ora 22:18
neculai ana maria
Nu este medic/terapeut
neculai ana maria
Buna seara domnule doctor. In urma cu 5 luni mi-au aparut niste coji la nivelul scalpului. Prima data nu am dat importanta crezand ca este matreata in exces, eu avat matreata si innainte. Dupa o perioada de vreo 2 luni cojile s-au extins pe toata suprafata scalpului pielii. Ma manca foarte tare, iar cand ma scarpinam iesea sange. La un moment dat am fost la doctor, unde mi-a spus ca am un fel de ciuperca. Mi-a recomandat Orungal, pt a-l lua 7 zile, 21 de zile pauza si dupa sa repet inca o data precedeul. In acest timp de tratament cojile nu mi-au disparut absolut deloc. Am fost iar la control dupa care mi-i s-a spus ca am Psoriazis. Inca nu am mai inceput la nici un tratament.Mi-am dat si cu albastru de metil pe scalp.Ajutati-ma cu o idee despre de as putea folosi. O seara buna in continuare. Va multumesc!
0
07-11-2012, ora 19:54
eu1234
Nu este medic/terapeut
eu1234
Va rog sa ma ajutati si pe mn cu o parere pt ca sunt foarte stresat in legatura cu problema asta!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: