Usturime la urinat, culoare maronie, dureri abdominale

27-04-2010
andriol
Nu este medic/terapeut
andriol
Buna ziua!Sunt foarte speriat.De cam 5 zile ma ustura intre testicule canalul acela.Cand urinez are o intensitate mai mare.De ieri s-a schimbat culoarea urinei.Cand incep sa urinez pare a fi normala dar apoi dupa ce termin mai curg cateva picaturi de culoare inchisa.Si ma ustura destul de tare.Azi a inceput sa ma doara sh burta in partea de jos si am si febra mare si ma doare si un testicul..chiar devine infricosator.Nu stiu daca toate acestea au aceeasi cauza dar cred ca din cauza ca saptamana trecuta cand am facut sex dupa ce am ejaculat am apasat mai tare intre testicule pe canalul acela.O fi aceasta cauza?Nu stiu ce sa ma fac:(
2 comentarii
0
27-04-2010, ora 20:13
andriol
Nu este medic/terapeut
andriol
aaa si am uitat sa spun ca ma urinez din ce in ce mai des cam de 5-6 ori astazi.si am 18 ani.
0
28-04-2010, ora 15:35
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
probabil ca e vorba de o infectie urinara, mai ales ca zici ca ai inceput sa faci si febra.Mergi la un laborator de analize si un examen de urocultura(se recolteaza urina intr-o eprubeta sterila), si o sa-ti dea si o antibiograma.Intre timp bea cat mai multa apa sau ceai.De obicei, pe infectie urinara merge bine Nolicin, dar nu lua nimic fara sa vezi exact despre ce e vorba.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.