Usturime interior penis

03-12-2010
sawyer
Nu este medic/terapeut
sawyer
Buna ziua. Am 23 de ani si de 2 zile simt o usturime in interiorului penisului, undeva in partea superioara a acestuia(incepand de sub gland, 2-3 centimetri spre baza, prin canalul urinar). Nu simt nicio usturime sau discomfort in timpul urinarii insa in rest simt aceasta usturime destul de des...uneori o pot descrie ca si o usoara senzatie de arsura. De asemenea glandul nu prezinta nicio urma de iritatie sau inflamatie, pielea fiind curata. Urina nu are culoarea schimbata si nici miros schimbat. Nu stiu daca m-am obisnuit eu dar mi se pare ca senzatie se diminueaza cu timpul. As dori sa stiu daca este o infectie urinara(am sesizat o senzatie de urinare mai deasa dar poate fi si ceva subconstient din curiozitatea mea de a vedea daca senzatia apare si in timpul urinarii) si cu ce o pot trata, sau daca este ceva care necesita o concultatie detaliata din partea unui urolog. Multumesc!

PS: In timpul ultimului act sexual, inainte de penetrare, m-am impins putin mai tare in partenera fix cu zona unde simt usturimea, simtind un discomfort vag pentru moment. Senzatia descrisa mai sus, insa, a aparut abia la 1-2 zile dupa.
1 comentarii
0
07-12-2010, ora 10:24
sawyer
Nu este medic/terapeut
sawyer
Senzatia descrisa mai sus aproape ca a disparut in totalitate dupa 3 zile de la postare, deci se pare ca nu a fost doar o impresie de a mea. Acum mai simt uneori niste mici intepaturi si alteori mancarimi in varful glandului, insa in continuare nicio urma, pielea fiind curata. Din ce m-am infomat ma gandesc ca a fost o usoara infectie urinara insa nu as dori sa ma complac in gandul ca a trecut de la sine si as dori in continuare sa urmaresc si eventual tratez.avand in vedere noile si mult diminuatele simptome are cineva vreo idee? Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.