Usturime, mancarime, roseata testicule

12-08-2011
andutzuzu
Nu este medic/terapeut
andutzuzu
Buna ziua !!
De vreo 3 luni ma confrunt cu o mancarime intre testicule si anus care prezinta usturime, roseata, si intepaturi din cand in cand. Ma face sa ma scarpin si s-a facut si un fel de rana. Nici in momentul actual nu mi-a trecut. E ceva grav? probabil este doar pe timpul verii din cauza transpiratiei si a chilotilor ?

A doua problema este ca de vreo 5 zile ma confrunt cu o problema in zona genitala. Probabil din cauza frecarii dintre testicule si picioare, mi-a aparut de ambele parti ale testiculelor un fel de pata rosie care prezinta usturime, roseata, umezeala + mici deschizaturi cu carne vie care imi provoaca intepaturi si durere, aceleasi chestii si pe picior. Probabil din cauza frecarii dintre testicule si picior (mentionez ca sunt putin mai plinut), poate fi de la chiloti? de la parul care ma irita pe ambele parti ?

Va multumesc frumos !
1 comentarii
0
12-08-2011, ora 18:03
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
eu cred ca ar trebui sa consulti un dermatolog, pana atunci spala-te mai des, eventual cu sapun protex, schimba lenjeria intima mai des si cere de la farmacie ceva pentru iritatie inghinala(o crema, spray)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.