Usoara arsura, usturime, uretra inflamata

03-07-2011
Dany09S
Nu este medic/terapeut
Dany09S
Buna ziua.Am si eu o problema care nu-mi mai da pace si nu stiu ce sa mai fac.Chiar acum o saptamana am avut un contact sexual oral neprotejat cu o femeie care nu prea o cunosc si nu stiu prea multe despre ea(recunosc ca a fost cea mai mare greseala din viata mea).Imediat dupa consumarea actului am inceput sa-mi fac probleme gandindu-ma la posibilitatea de a contacta vre-o boala.Precizez ca tipa a facut-o cam brutal si dur si parca ma durea si-n timpul actului.Dupa aceea am simtit ca am asa o usoara jena si arsura sau usturime dar foarte mica.In fine am plecat mi-am vazut de ale mele dar parca jena aceasta tot nu trecea si tot cu gandul la posibilitatea unei boli eram.Am zis sa astept o zi sa astept doua ca poate trece si nu-i nimic dar iata ca a trecut o saptamana si tot la fel simt.Mi-am luat inima-n dinti si am fost la medic asta dupa a 5 zi (locuiesc in alta tara).I-am povestit despre ce-i vorba mi-a examinat penisul, mi-a facut un test de urina si mi-a zis ca-mi da rezultatul in 10 minute.Mi-a spus ca analiza urinei pare sa fie normala doar ca am uretra un pic inflamata si sa nu-mi fac probleme ca nu e nici o boala.Mi-a dat Amoxicilina/Ac. Clavulanico ratiopharm 500/125 mg.Asta scrie pe cutie.A zis ca dupa ce termin tretamentul daca tot persista sa revin la el. Va rog mult sa ma sfatuiti credeti ca dupa simtomele care le am pot avea ceva?? E normal sa ai simptome in cazul unei boli chiar imediat dupa actul sexual ?? Sau poate fi din cauza brutalitatii ei?? In rest nu am nimic.Nu am nici o leziune vizibila, nici o pata, nu am scurgeri, nu am dureri la erectie sau usturimi la urinare.Doar atat aceasta usoara senzatie de arsura, usturime si jena.Hai sa spunem ca uretra e putin inflamata cum a spus si doctorul cu toate ca mie mi se pare ca e la fel.Poate sa fie pe sistem nervos din cauza ca ma gandesc tot timpul la asta??Nu stiu ce sa mai zic v-asi fi recunoscator daca m-ati sfatui ce sa fac sau ce poate fi asta. Va multumesc Mult !!! Astept raspuns.
1 comentarii
0
03-07-2011, ora 13:50
user101940
Nu este medic/terapeut
user101940
doctor cretin...cum poate zice ca nu ai nimic doar dintr-o analiza de urina si o consultatie.dar de hepatite, herpes si HIV ai auzit ?...pentru depistarea lor trebuie analize de sange...dupa perioada de incubatie --in cazul hiv dupa aparitia anticorpilor--respectiv dupa 3 luni cu repetare la 6 luni..
mai citeste si tu pe forumul asta...poate te mai luminezi!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.