Urinez putin, involuntar, cind merg, stau asezata sau oricind.

06-05-2012
Allexis
Nu este medic/terapeut
Allexis
De la o bucata de vreme am o problema, uneori in timp ce merg(cel mai des) desi ma duc preventiv la WC am o urinare usoara, asa in cit uneori mi se uda putin blugii. Si nu pot opri asta, este foarte deranjanta si nustiu ce ar putea fi. Si uneori simt ca am inflamata vezica urinara, simt asta in timpul actului sexual sau cind apas pe burta simt o durere. Durere nu simt permanent dar in timpul actului sexual(in anumite pozitii) simt durere anume in regiunea vezicii urinare si imediat intrerup actul. Mentionez ca am ptoza renala gr. I si citeodata ma dor rinichii. Si ce cred ca mai trebuie de mentionat este ca cind urinez, nu am nici o usturime dar la urma simt o intepatura neplacuta. Va rog datimi ceva indicatii ce ar putea fi sau unde sa ma adresez.
Inainte aveam foarte des cistita din cauza ca ma imbracam mai degraba la moda decit calduros.
2 comentarii
0
06-05-2012, ora 19:21
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Ce varsta aveti? Ar putea fi vorba despre un prolaps urogenital( cate nasteri aveti???, cum au decurs nasterile????), ne gandim si la infectii urinare, asa ca trebuie sa consultati un urolog si un ginecolog ;in plus, consultati si un medic homeopat, va poate recomanda un adjuvant, de exemplu, Sepia 15 CH( indicata in ptoze, prolaps genital, infectii urinare); numai bine
0
06-05-2012, ora 20:24
Allexis
Nu este medic/terapeut
Allexis
Nu am ajuns atit de departe, am doar 19 ani, nu am nasteri... si cred ca e cam devreme sa am probleme de genul acesta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția urinară
  •