Urinez foarte des zi si noapte

26-01-2010
cryy
Nu este medic/terapeut
cryy
Buna ziua, am si eu o problema cu urinatu.De 2 ani urinez foarte foarte des.MI-am facut toate analizele de urina si mi-au iesit foarte bine, insa eu urinez cam din 15 min din 15 min atat ziua cat si noaptea.E foarte greu mai ales noaptea ca nu pot dormi linistita ca tre sa merg la baie intruna, ma mai tin pe mine ca altfel n-as putea dormi deloc dar dimineata ma trezesc cu niste dureri de burta neinsuportabile.Ce mai pot face, unde sa mai merg ca sa-mi treaca.Va multumesc mult
15 comentarii
0
27-01-2010, ora 00:08
ashley
Nu este medic/terapeut
ashley
dupa cum se vede ai aceeas problema ca si mine. Aceasta boala se numeste Cistita interstitiala.NU EXISTA TRATAMENT CARE SA VINDECE VEZICA COMPLET.Trebuie sa ai grija ce maninci. Incearca sa scotii sarea complet din dieta ta (treptat) Nu consuma nimic acidulat, iute sau acru.Acestea iti fac urina mult mai acidulata. De asemenea ai grija la fruce si la cafea.Cind apar saemenea boli, sistemul imun e foarte scazut.De asamenea corpul e lipsit de minerale.Te sfatuiesc sa te duci la un doctor naturalist inainte de a te trata singura. E foarte important sa cumperi totul organic.(natural)Incearca sa bei multa apa ca urina sa nu fie acida.Eu am aceasta boala de 15 ani.Nici un tratament nu mi-a ajutat, nici chiar ameliorat durerile Iti spun asta pentru ca locuiesc in USA de 20 ani.Incearca baile de namol de la Techerghiol.In cei 15 ani au fost au fost perioade cind nici nu vroiam sa ies din casa pentru ca trebuia sa merg des la baie.Intr-o zi abia am ajuns de la masina in casa, ma inceput sa tip de durerile groaznice ce le aveam.Cind m-a vazut sotul meu in ce hal eram mi-a sugerat sa folosesc peduri groase (ca la ciclu) si sa ma invat sa urinez in ele.De atunci le folosesc intruna.Din geanta mea nu lipsesc.Eu iti doresc mult noroc si sanatate.D-zeu sa te binecuvinteze.
0
27-01-2010, ora 00:19
cryy
Nu este medic/terapeut
cryy
Multumesc mult de raspuns, la fel ca si tine nu sunt in tara sunt in Londra deci nu pot merge sa fac bai in namol, dar iti urmez sfatu si poate am noroc si ma fac bine.Multumesc foarte mult.Multa sanatate iti doresc ca-i mai buna decat toate.Te pup
0
27-01-2010, ora 00:30
ashley
Nu este medic/terapeut
ashley
am citit de asemenea despre vindecarea unor boli cu biorezonanta magnetica.Daca aflii ceva spune-mi si mie.
0
27-01-2010, ora 00:33
cryy
Nu este medic/terapeut
cryy
Ok in caz de aflu ceva te voi anunta
0
27-01-2010, ora 06:06
ashley
Nu este medic/terapeut
ashley
mai uite-te pe internet la.end interstitial cystitis. Acolo ai sa gasesti informaiile care tii le-am spus cu privire la sare.Programul nu costa mai mult de $30.
0
27-01-2010, ora 08:40
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cryy, problema ta poate fi vindecata f. usor cu ajutorul remediilor homeopate pe care le gasesti in toata lumea, mai ales in Londra. Mergi la un medic homeopat, sau da-mi id-ul tau de messenger prin mesaj privat (da un click pe id-ul meu) si iti spun ce sa faci ca sa te scapi de aceasta problema.
Cu medicamente chimice asa ceva nu se vindeca si orice diagnostic este deci inutil.
0
27-01-2010, ora 13:56
cryy
Nu este medic/terapeut
cryy
Scarface sunt cam noua pe forum te referi sa-ti las id-ul meu de mess acolo unde ai tu multe intrebari si raspunsuri care a postat lumea?
0
27-01-2010, ora 14:11
cryy
Nu este medic/terapeut
cryy
Mersi de site-ul dat Ashley am sa ma uit si acolo, ca nu mai stiu unde sa caut si ce sa mai fac, tare enervant mai este.Sanatate, pup
0
28-01-2010, ora 08:18
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
cryy: da, daca dai un click pe id ajungi pe pagina aceea cu raspunsuri ale mele si la sfarsitul ei este un camp unde poti introduce un mesaj privat pe care il trimiti apasand pe butonul "trimite"
0
30-01-2010, ora 03:27
bibivaly
Nu este medic/terapeut
bibivaly
Buna seara sunt barbat am 22 de ani si am o problema veche urinez foarte des mai ales in ultimu an...am facut multe analize si toate ok nu stiu ce sa mai fac casa aflu un diagnostic, sunt disperat am cheltuit foarte multi bani si nu stiu ce sa mai fac va rog ajutati-ma
0
31-01-2010, ora 00:07
Mara02
Nu este medic/terapeut
Mara02
Nu ati scris ce virsta aveti. Consumati multe lichide? Aveti tot timpul stare de sete? Daca da, atunci vedeti sa nu fie diabet.
Daca sunteti o persoana timida si emotiva, daca aveti mult stress momentan s-ar putea sa fie semnul unei depresii.
0
31-01-2010, ora 03:47
bibivaly
Nu este medic/terapeut
bibivaly
22 de ani nui diabet am analizele la zi, problema e veche am afectuat 3 rmn-uri in zone diferite pt aceasta problema si multe alte analize toate sunt ok mi-sa mai recomandat si alte investigati ca urografie mictionala, dar nu stiu ce sa ma fac am cheltuit multi bani si cam degeaba
0
11-02-2010, ora 10:16
ioanav
Nu este medic/terapeut
ioanav
va salut pe toti si este foarte bine ca oameni comunica intre ei. multa sanatate tuturor.
0
23-02-2010, ora 03:07
ashley
Nu este medic/terapeut
ashley
Hey bibivaly si cryy!
Ti-am citit mesajul si iti recomand ceva ce am descoperit nu de multa vreme. Produsul se numeste Ulei de Cocos.Foloseste calculatorul ptr a afla beneficiile uleiului.Este indicat 1 pana la 2 linguri pe zi dupa mancare.
Uleiul de cocos este indicat la :diabet, slabit, probleme digestive, vezica urinara, rinichi, ficat, glanda tiroida, EPILEPSIE, psoriasis si multe multe altele. De asemenea poti sa gatesti cu el.
0
05-05-2014, ora 17:08
nicola123
Nu este medic/terapeut
nicola123
sal la toata lumea.

si eu am inceput sa urinez des si nu stiu din ce cauza...am facut eco, ct, nimic.

scarface, poti sa ma ajuti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •