Urinez foarte des!!!!!!

18-04-2012
HappySoul
Nu este medic/terapeut
HappySoul
Buna ziua!Sunt baiat, abia am implinit 18 ani si am aceasta problema de vreo 5 ani.Ma duc foarte des la baie.Noaptea ma duc rar de tot la baie, o data la nu stiu cate nopti si atunci o singura data pe noapte.Problema mare e ziua!Am facut si teste ca sa zic asa si m-am abtinut de la baut apa.Chiar daca stau fara apa, tot imi vine, deci problema nu e ca as bea prea multa apa.Nu imi vine mult dar nici chiar putin, adica nu cateva picaturi, ceva mai mult.Nu am nicio durere nimic.Uneori ma duc din 5 in 5 minute timp de cateva ore cand sunt acasa.Daca beau ceva in cateva minute am nevoie la baie.Nu stiu cum e sa stai o ora fara sa te duci la baie, decat in situatiile cand sunt undeva si trebuie sa ma tin, dar asta e altceva.Deci intr-o zi de stat acasa fara sa ies undeva ma duc de cateva zeci de ori bune la baie, iar cand sunt la liceu sau altundeva si ramane doar jumatate de zi de stat acasa sa zicem, cred ca doar de vreo 10 maxim 20 de ori.Ce e de facut?La ce tip de medic trebuie apelat?Am fost la o doctorita urolog asta vara si mi-a recomandat sa fac ecograf.L-am facut, i-am aratat rezultatele si a zis ca problema aceasta nu ar fi de ea, fiindca e o problema neurologica sau endocrinologica.Tot ea a spus ca ar putea fi un diabet insipid.Apoi, am mers la o doctorita endocrinolog care prima data a zis :'Aoleu, asta nu e de mine!'adica problema mea, dar mi-a recomandat niste tratament.Am luat un set si nu am simtit nimic, am inceput alt set de medicamente si a trebuit sa abandonez fiindca am avut ghinion si s-a ivit alta problema care a trebuit numaidecat rezolvata.Si deci din septembrie pana acum nu am mai apelat la nimeni si am ramas cu problema si cu suferinta mea.Ca sa nu mai zic ca analizele ies intotdeauna foarte bune.Ce sa fac?Imi este frica sa merg la urolog ca ma pune nu vreau sa ma dezbrac fiindca eu zic ca nu merita fiindca problema mea nu e legata de aparatul genital.
Modificat la un minut dupa:Nici nu stiu daca problema mea e una reala sau una psihologica...asta e alta problema.Cred totusi ca e ceva de medic nu de psiholog.Sunt intr-o mare dilema! :(
1 comentarii
0
13-03-2013, ora 18:02
organizare
Nu este medic/terapeut
organizare
Salut.De 1 an de zile ma confrunt cu aceasi problema si nu stiu ce sa fac( am 18 ani si sunt baiat) am facut tot felu de analize si au iesit toate bine.Cand este frig(iarna in special) e nasol rau ca urinez incontinu.Daca ai reusit cv cu problema poate imi spui si mie ce sa fac te rog mult de tot.Multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •