Urinez des, urina contine la primul jet o secretie

17-01-2013
VN4EVER
Nu este medic/terapeut
VN4EVER
Totul incepe acum 6 luni de zile, dupa ce am facut sex neprotejat cu o tipa m-am ales cu o problema si nu stiu sigur ce este.
Urinez foarte des in ultimele 2 luni, inainte am observat la urinare si o substanta alba in primul jet de urina.
In primul jet de urina oberv un fel de secretie, foarte putina dar se vede, o secretie mucoasa, nu stiu cum sa ma fac mai bine inteles, iar dupa urinez normal.
De-a lungul acestor 6 luni am avut 3-4 senzatii de usturime puternica dar nu cand urinam.
Alte simptome nu am avut.
In luna decembrie am ajuns la un laborator unde am facut :
-Cultura secretie uretrala -S-au izolat specii de :Neisseria gonoreea, dar doamna doctor a zis ca nu este foarte sigura ca ar fi gonoree pentru ca nu poate sa-si dea seama ce este, a gasit ceva dar a pus-o in categoria gonoreei
-Urocultura-Nu am infectie urinara
-Examen microscopic secretie uretrala:
-celule uretrale superficiale si intermediare
-frecvente leucicute
-rara flora cociforma gram negativ
-rare celule levurice
Dupa rezultatul asta am fost la un doctor ginecolog ce mi-a prescris Amoksiclov 1000mg si aulin iar prietena a luat la fel si ovule, pentru ca si ea prezita scurgeri si o secretie branzoasa, nu a ajuns la ginecolog inca pentru ca era in perioada sarbatorilor cand s-a intamplat sa ii apara secretia asta branzoasa si o mancarime puternica iar acum asteptam sa-i treaca perioada de menstruatie sa mearga la laborator.

Maine urmeaza sa merg la alt laborator pentru un alt set de analize si un alt tratament ce sper sa-mi fie de ajutor si mie si prietenei mele. Prietena nu are usturimi la urinare nu are stari de voma, ameteli, febra, etc.. doar scurgeri vaginale insotite de o secretie branzoasa si mancarimi puternice. Momentan pe perioada menstruatiei nu simte nimic, probabil sa dea roade tratamentul. ramane sa vedem la analizele ei si dupa menstruatie. Nu stiu daca m-am exprimat foarte bine dar am scris in graba. Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.