Urinez sange zilnic

22-12-2010
TaiPan
Nu este medic/terapeut
TaiPan
Buna.nu stiu daca aici e bine sa postez despre problema care o am eu dar poate ma ajuta cineva, cu ceva explicatii au pareri pana o sa aflu sigur, din alte analize medicale, ce ar putea sa fie.
De mai bine, de 4 luni zile, am inceput sa urinez zilnic sange.am fost la medic (in germania, unde locuiesc) si mi-a luat ptr.analize mostra de urina si sange si le-a trimis la laborator de unde rezultatul a fot ca nu am nimic(boala sau infectie), m-a controlat si cu ecograful si nu a gasit nimic, mi-a dat si un tratament ptr.eventuale infectii care l-am tinut timp de 10 zile dupa care iar mi-a facut analize de laborator la urina si sange si tot nu a iesit nimic.mi-a dat trimitere la Urolog cu rezultatele efectuate deja dar din pacate nu am avut cand sa ma duc ca, a trebuit a revin in tara ptr.unele probleme si inca mai sunt aici.
ptr.mine este ciudat faptul ca nu a iesit ceva relevant la analiza sangelui si a urinei si nu stiu daca ar iesi ceva si la urolog din alte analize ptr.ca :
1.nu ma doare nimic
2.nu exista efecte secundare datorita pierderii sangelui zilnic pe cale urinara
3.la vezica nu am nimic si nici la rinichi(din ce a reiesit la analize)
4.infectie in corp nu exista (tot din analize reiese)
5.penisul este in regula si testiculele la fel, nu am dureri, umflaturi si nici reactii neobisnuite
6.nu urinez mai des decat o faceam pana sa apara problema respectiva(urinez normal in functie de cate lichide consum)

din ce am putut observa din exterior e faptul ca, cand beau lichide multe nu mai urinez sange, uneori cand ma trezesc dimineata si urinez prima data dupa perioada de relax al organismului(somn) nu urinez sange(asta nu mereu), uneori sangele din urina este mai maro inchis(noroios), si sunt mici cheaguri eliminate odata cu sangele iar cand sunt fac dush (cu apa calda)sangele din urina este mult mai clar si uneori spre rosu inchis, cum ar zice altii negru.
Oricum ideia este ca urinez zilnic cu sange chiar daca nu mereu in ziua respectiva(ce se intampla mai rar)si ca nu simt efecte de pe urma acestui fapt.cum zicea si doctorul "esti ok din ce reiese la analize doar ca urinezi sange si mai mult de-atat nu stiu ce poate fi"

Astept pareri sau poate o explicatie sa stiu cam cu ce ma confrunt pana o sa ajung si la un medic sa ma consulte iar, fie el si urolog.
Multumesc mult.
2 comentarii
0
23-12-2010, ora 11:52
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu exista "n-ai nimic" cand urinezi cu sange! Mergi la urolog pentru investigatii, undeva pe tractul urinar exista probleme si sunt de rezolvat chiar daca nu ai neplaceri. La distanta nu ai cum sa primesti sfaturi concrete sau care sa rezolve ceva. Sanatate!
0
19-02-2014, ora 20:55
georgeogrinja@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
georgeogrinja@yahoo.com
Efectueaza de urgenta un CT sau RMN. Daca nici dupa aceasta analiza nu rezulta nimic, revin-o pe forum pentru noi discutii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.