Urinare cu sange

02-10-2009
cipibogdan
Nu este medic/terapeut
cipibogdan
Buna ziua.

In luna aprilie anul trecut, am avut doua episoade de hematurie: una seara - urina avand culoare rosie, si una a doua zi dimineata, urina avand culoare maronie fara dureri sau alte simptome. Atunci am facut un sumar de urina si analize de sange si totul a fost Ok. De atunci nu am mai avut nici un episod de hematurie. Luna trecuta am facut din nou un sumar de urina si totul este Ok ( mai putin Ph-ul care era de 7.4).Alte simptome nu am mai avut, doar durere de spate, in zona lombara, dar numai de la miscari sau seara. Dar de vreo 3 saptamani am facut febra 37.2, cel mai mult am avut intr-o seara 38, cu dureri mari de ceafa si dureri in zona gatului in fata ( la cascat, stranut sau la palpare). Medicul de famile a zis ca nu este de la tiroida, ci doar muschii gatului.Dupa inceperea perioadei de subfebrilitate am inceput sa scad si in greutate 3.Am descris toate aceste simptome, deoarece ma tem sa nu am ceva la rinichi(cancer sau altceva).Am 31 de ani si sunt nefumator(ocazional 1-2).
1 comentarii
0
11-11-2009, ora 22:32
vladtm
Nu este medic/terapeut
vladtm
Buna ziua,

Doresc sa va intreb intre timp ce ati mai aflat despre problema dumneavoastra de sanatate, deoarece si eu am avut aceeasi problema, hematurie macroscopica de 3 ori, o data acum 2 luni iar de 2 ori la distanta de 2 saptamani, a 2-a oara eram in tara si am mers direct la spital, cistita hematurica au spus ei dupa 3 zile de internare si analize. Astazi iarasi a reapararut la o singura urinare hematuria. Ma voi interna la nefrologie sa vad ce spun si ei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.