Urina mea contine impuritati

17-02-2016
iulia_ioana
Nu este medic/terapeut
iulia_ioana
Bine v-am gasit. Am avut dureri ingrozitoare in dreptul osului pubian si discomfort la urinare inca de la inceputul anului.Abdomenul meu era marit si dureros in partea de jos. Am primit Zanocin 200 mg unul la 12 ore timp de 10 zile de la ginecolog. Dupa ce am terminat tratamentul am observat ca durerile s-au ameliorat dar fara sa dispara definitiv. Am inceput sa urinez tulbure si puternic mirositor. Am baut 5 litri de apa pe zi, fortat timp de mai bine de o saptamana. Am dus urina la laborator, nu era infectie. Intre timp urina s-a mai limpezit, dar a ramas cu miros puternic si contine ceva ca niste exfoliatii, pielite, , mucus, nu stiu ce e, dar e ceva solid. Am urinat in borcan cateva zile ca sa pot observa daca apare ceva. Asa am observat acele franjuri, nici nu stiu cum sa le spun. La ce pot sa ma astept?? Mentionez ca sunt coasigurata, am trimitere la urologie dar imi trebuie o adeverinta de la sot de la serviciu care tot intarzie si nu cred ca o poate procura pana saptamana viitoare. Dar m-as simti mai bine daca as afla ca nu sunt pe moarte, va rog stie cineva ce inseamna acele scame uriase in urina??
1 comentarii
0
29-11-2017, ora 13:18
Mihai1908
Nu este medic/terapeut
Mihai1908
Bună! Am aceleași formațiuni în urină... Ai aflat cauza?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poți preveni infecțiile urinare?
  • Ce indicii ne oferă culoarea urinei
  •