Urina cu cheaguri de sange

07-10-2015
AlexandraT
Nu este medic/terapeut
AlexandraT
Buna seara, in urma cu 2 zile m-am trezit cu semne de infectie urinara/cistita in urma unui contact sexual dupa care nu am urinat...am luat urinal si merisor, mi-au ameliorat simptomele, am facut si un sumar de urina unde totul a aparut ok! Azi m-am trezit la urinare cu un cheag de sange de marimea unui bob de mazare... In urma cu 5 ani am avut un episod asemenator in urma caruia am facut o cistoscopie de unde am aflat ca am nisip la rinichi! Intrebarea mea este daca sa ma impacientez sau nu... sunt normale aceste cheaguri de sange? Se poate sa fie datorate si nisipului la rinichi?
2 comentarii
0
08-10-2015, ora 00:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mai mult ca sigur e de la infectia urinara sau nisip, dar in astfel de cazuri trebuie sa va prezentati la medic si sa faceti niste investigatii.
Cauzele pot fi múltiple si trebuie totusi sa va vada un urolog.
Nu va impacientati deloc. De ce sa va impacientati ?
Ganditi-va ca va duceti la un control de rutina tinand cont de problema anterioara.
Nisipul poate fí scos din rinichi. Cautati pe Forum caseta Alba dreapta sus Ceai de radacina de patrunjel.
Eu am avut si cu acest ceai care e destul de placut la gust l-am eliminat complet.
0
23-10-2015, ora 10:22
lachriss
lachriss
Nu sunt normale acele cheaguri de sange. Mergeti la un consult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.