Exista riscul sa fie asta inceputul unei sarcine cumva?

16-10-2011
kitinutza
Nu este medic/terapeut
kitinutza
Buna! am facut sex cu prietenul meu azi neprotejat, dar am fost destul de atenti, chestia e ca dupa contactul sexual el ejaculase afara, iar dupa vreo 15 -20 minute cam am repetat din nou actul sexual deja fara el sa se urineze, ci doar s-a sters.Mi-e frica ca nu cumva sa fi ramas ceva spermatozoizi neejaculati, "mai lenesi" sa zicem care ar fi putut patrunde la al doilea act sexual deja.Ciclu menstrual mi s-a inceput acum 14zile, dar la mine nu a prea fost regulat decit acum 2 luni, dura exact 30 zile.Nu mi-as dori sa iau o pastila de urgenta stiind efectele ei adverse.Exista riscul sa fie asta inceputul unei sarcine cumva? sunt foarte agitata acum, pentru prima oara patesc asa ceva si nu stiu cum sa procedez!!!Ajutati-ma va rog
3 comentarii
0
17-10-2011, ora 00:21
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
riscul de a ramane insarcinata intr-o situatie de genul acesta e de 1%, eu zic sa nu iti faci griji.
0
17-10-2011, ora 06:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu lua pilula de urgenta..nu esti insarcinata..
0
17-10-2011, ora 06:59
kitinutza
Nu este medic/terapeut
kitinutza
merci mult pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul