Urgent si un raspun cat se poate de adevarat: Cat de bune si eficiente sunt ovulele Contracept M?

14-02-2009
mariuspavell
Nu este medic/terapeut
mariuspavell
Cat de bune si eficiente sunt ovulele Contracept M ?? Sau ce alte contraceptice sunt bune (in afara de Anticonceptionale) As vreau un raspuns cat se poate de adevarat si daca este risc sa ramana gravida partenera, pentru ca dupa cum am vazut pe diferite forumuri uni sunt pro si contra nu stiu ce sa cred, pe site-ul contracept-m.ro scrie ca sunt bune. ast raspuns? {mentionez nu vreau informati despre Anticonceptionale pentru ca prietena mea nu este tot timpu langa mine ca sa poata urma un tratament cu Anticonceptionale, as vrea ceva ocazional, pe moment atunci. Sper sa ma fac inteles ce vreau sa zic!!!}
6 comentarii
0
15-02-2009, ora 12:56
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
prezervativ, diafragm, metode din astea de barieră, prezervative feminine etc
0
15-02-2009, ora 12:56
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
prezervativ, diafragm, metode din astea de barieră, prezervative feminine etc
0
15-02-2009, ora 13:00
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
nu cred k are cum sa ia ceva asa pe moment.ce bine ar fi asa pentru toata lumea nu???. exista mai multe metode. folia contraceptiva (sau plasturele), inelul contraceptiv ( care este foarte scump si nu se merita), . si anticonceptionalele nu poate sa le ia asa ca vrei, de capu tau, ...al ei. pt a lua anticonceptionale trebuie sa mearga la medic.cauta pe google "metode de contraceptie", sau sa mearga partenera la un ginecolog sa-i recomande ceva.
0
15-02-2009, ora 18:08
mariuspavell
Nu este medic/terapeut
mariuspavell
da aproape la ce ma asteptam eu as vrea sa stiu daca sunt bune OVULELE CONTRACEPT M asta m-ar interesa mai mult?
0
16-02-2009, ora 11:42
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
nu stiu daca sunt bune.eu nu am folosit.am intrat si eu pe site si am vazut!
oricum ar fi, sunt tot niste ovule ( mai "altfel" bineinteles)... oricum cand o sa le foloseasca iubita ta, eu cred k o sa fie o senzatie de disconfort, atat pt tine cat si pt ea. ovulele se topesc exact k unele "normale" si va fi ceva k un "lichid" acolo. in plus, tu ai putea sa te iriti, sa nu suporti acel lichid cand se topesc.
mai bine incercati si vedeti cum e.
0
16-02-2009, ora 14:02
mariuspavell
Nu este medic/terapeut
mariuspavell
Da am primit niste sfaturi de la farmacie si au zis ca sunt cam "scarboase" si sunt bune mai mult pentru femei mai in varsta si a recomandat sa folosim foli contraceptive au eficienta mai mare fata de contracept m, au zis ca sunt mai bune si se pot folosi si inpreuna cu prezervativ daca vrei sa fi sigur, in caz de rupere a prezervativului este folia pe care ai introduso inainte !!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O metodă contraceptivă pentru bărbați având la bază un hidrogel
  • Contraceptivul on-off pentru bărbați
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale pot diminua simptomele premenstruale?
  • Contraceptiv masculin sub formă de gel eficient la maimuțe
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • Pilula contraceptivă masculină este sigură și eficientă (Studiu)
  •