Urgent Boala la stomac

09-02-2016
nyck_20042003
Nu este medic/terapeut
nyck_20042003
Buna ziua.Acum 1 luna am avut o raceala, avand si sinuzita am luat un antibiotic destul de tare dupa o reteta in care erau prescrise mai multe medicamente. La terminarea tratamentului cu antibiotic am inceput sa ies afara de foarte multe ori pe zi...circa 5-6 scaune pe zi. Am fost la farmacie si mi s-a spus ca e posibil sa mi fi afectat flora intestinala. am luat ce mi a dat farmacista..am tinut tratament..insa tot nu mi revin. Am fost la spitalul de urgenta..si mi s-a dat un alt tratament cu Filtrum.. il iau de circa 4 zile. In primele 3 zile..am iesit cam de 2 ori pe zi.. azi iar am iesit cred ca de vreo 4 ori. Ies normal..nu fac diaree sau ceva. Insa la terminare am un mucus galben si de cate ori mananc imi bolvoroseste in stomac. Nu am stari de greata sau voma si nici dureri stomacale. Va rog frumos daca ma poate ajuta cineva sa stiu macar ce am de facut si unde sa ma duc. Multumesc frumos
2 comentarii
0
09-02-2016, ora 12:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
La medicul de familie sau la medicul gastrolog cu trimitere de la medicul de familie. Poate va da el direct tratament. Faceti programare.
1
29-08-2016, ora 00:26
Dr. Stancu George
Medicina interna, Ploiesti
Dr. Stancu George
Din descriere pare sa fie o Enterocolita postantibioterapie. Trebuie sa faceți o coprocultura, test clostridium dificile si o dozare de calprotectina ( toate din scaun ). Ideal ar fi sa va consulte si un gastroenterolog după ce aveți rezultatele. Pana atunci Filtrum, cărbune, eubiotics si nimic altceva. Dieta de cruțare cu pâine prăjită si orez si multe lichide.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici