Nu curge normal. Se poate sa fiu insarcinata?

06-05-2015
Maya12
Nu este medic/terapeut
Maya12
Buna!
Am 23 de ani si in data de 18 aprilie eu si iubitul meu am avut cateva momente de atingeri, printre care am fost atinsa in zona intima cu penisul lui, doar pt 10 secunde (doar atinsa, fara penetrare, fara sperma), eu eram putin uda.
Intre timp am fost racita, am luat antibiotic Ospen. Mi-a venit menstruatia inainte cu 5 zile, adica ieri, au fost cateva picaturi maro, astazi am vazut ca este menstruatie inchegata tot maro. Nu curge normal. Se poate sa fiu insarcinata?
Am uitat sa precizez ca dupa atingerea cu penisul, a avut loc jocurile cu mana asupra zonei mele intime.
Luna trecuta mi-a venit ciclul pe 10 si mi s-a terminat dupa 4 5 zile.

Sunt foarte stresata. Se poate sa ma ajute cineva?
4 comentarii
0
06-05-2015, ora 17:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
NU sunteti insarcinata.

Va rog sa va informati din acest film conferinta tinut pentru liceenii din America care vor sa isi inceapa viata sexuala.

Contine idei elemnentare pe care trebuie sa le stiti pe dinafara in secolul in care ne aflam.
-*

P.S.: Nu puteti sa ramaneti insarcinata fara penetrare, dar in schimb se pot lua boli: Herpes genital, virus HPV (cu care e infectata mai mult de jumatate din populatia activa sexual)

(*modificat de admin)
0
06-05-2015, ora 17:15
Maya12
Nu este medic/terapeut
Maya12
Antibiotiucul care l-am luat poate influenta modul cum arata menstruatia?
0
06-05-2015, ora 17:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da. V-a creat o dereglare hormonala cu efecte asupra mucoasei uterine.
0
06-05-2015, ora 17:39
Maya12
Nu este medic/terapeut
Maya12
Va multumesc pentru raspunsuri. M-ati ajutat foarte mult.
Multa sanatate va doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul