Urgent!!

12-01-2011
maria2929
Nu este medic/terapeut
maria2929
Buna ziua.
Am si eu cateva intrebari/nelamuriri, imi cer scuze totusi daca nu am postat unde trebuia. Deci... 1: exista posibilitatea ca in urma unei intreruperi de sarcina sa nu mai pot ramane insarcinata? daca da, cum se numeste afectiunea? se trateaza/opereaza? 2: sa presupunem ca am o sarcina extrauterina, in acest caz stiu ca nu se poate face chiuretaj, ci operatie... si repet: exista riscul sa nu mai pot avea copii dupa? daca da, cum se numeste afectiunea? se trateaza? Eu nu spun ca este obligatoriu ca in urma acestor 2 "operatiuni" sa nu mai raman insarcinata, dar totusi.. este posibil? Exista riscurile respective?? Va rog mult sa-mi raspundeti! Multumesc
1 comentarii
0
11-07-2011, ora 19:50
Angel 27
Nu este medic/terapeut
Angel 27
Buna seara d-le/d-na doctor
Va rog din tot sufletul sa-mi raspundeti daca se poate la o intrebare. Am o fetita nascuta prin cezariana pe care inca o alaptez.. Contacte sexuale cu sotul meu am ft rar din anumite motive.Luna trecuta am avut menstruatia cu 8 zile mai devreme. Luna asta trebuia sa imi vina pe data de 6.Am avut o scurgere maronie dar care dupa 1 zi s-a oprit si asta a fost pe data de 4 (deci nu pe 6 cum stiam eu )Astazi pe data de 11 am iar acele scurgeri maronii dar mai inchise (spre negru ) si mentionez ca mi s-a spus ca am o rana pe uter. Intrebarea mea e: Sunt insarcinata ? daca da, (din pacate ) nu-mi doresc inca un copil...pot face intrerupere de sarcina daca sunt operata ?(operatie cezariana) ?
Va multumesc si astept un raspuns!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.