Uretrita nespecifica

08-07-2009
andun
Nu este medic/terapeut
andun
Buna Ziua!

Am o problema de mai bine de un an de care nu reusesc sa scap. Mai exact, acum un an am avut un contact neprotejat si dupa aproape o luna am inceput sa am usturimi la urinat si o secretie transparenta in timpul zilei, alba dimineata(o picatura mica). Am facut un tratament doza unica cu Azitromicina + Ceftriaxona, dupa 2 zile simtomele au disparut.

Fata mi-a zis ca a facut analizele si nu ia iesit nimic (testul Papanicolau)

Am avut din nou un contact neprotejat cu aceesi pers si simptomele au reaparut. DIn acest moment nu am mai avut nici un contact cu pers respectiva. La teste nu iese nimic iar tratamentele nu au nici un efect.

Am fost la 2 urologi si 2 dermatologi deja iar raspunsurile care mi le dau sunt fie ca nu stiu ce este fie ca nu am nimic sa stau calm.

Simtomele actuale: o picatura f mica de secretie alba laptoasa dimineata; secretie transparenta f putina in timpul zilei si usturime la urinare (simtomele sunt asimtotice)

Ce solutii am? Ce pot sa fac?
2 comentarii
0
08-07-2009, ora 23:14
andun
Nu este medic/terapeut
andun
o Tratamente/Analize:
o Azitromicina + Ceftriaxona (doza unica)
o Analize secretie uretrala (lama) - negativ
o Azitromicina + Metronidazol - simptomele dispar; reapar dupa 2 saptamani (fara contact sexual)
o Zanocin + Flagil
o Synevo Analize Antigen Chlamydia - neagativ
o Synevo Analize secretie uretrala fungi - negativ
o Spermocultura: neisseria gonorrhoeae, trichomonas, candida, pseudomonas, gardnerella, staphylococcus aureaus, enterococcus faecalis - absente;
o Synevo Analize microbiologie: cel. epiteliale polig., rotunde - rel frecvente; leucocite - numeroase; hematii, tricomonas, levuri, inmugurite, hife - absente; foarte rara flora microbiana
o Synevo Antigen Neisseria gonorrhoeae - Negativ
o Analize secretie uretrala: rar celule epiteliale, absente PMN, absente flori microbiene
0
01-02-2011, ora 19:16
L_78
Nu este medic/terapeut
L_78
Buna ziua,

Si eu am aceeasi problema:
"Simtomele actuale: o picatura f mica de secretie alba laptoasa dimineata: secretie transparenta f putina in timpul zilei fara usturime la urinare...
Ati gasit vreo rezolvare??
Am facut toate analizele si nu mi-a iesit nimic.
Rog un raspuns cat mai urgent.
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.