Uretrita microbiana!

28-04-2011
Lexus
Nu este medic/terapeut
Lexus
Buna seara! In urma cu 3 luni mi-a aparut o roseata la nivelul glandului insotita de senzatie de mancarime si senzatie de falsa mictiune... am mers la un doctor urolog care ma diagnostic cu o infectie cu transmitere sexuala ( nu a precizat pe reteta ce gen de BTS) si am tratat timp de o saptamana cu DOXICICLINA 100 mg x 2 ori pe zi... simptomele au persistat si dupa ce am terminat tratamentul asa ca am decis sa merg la un doctor dermatolog care in prima faza m-a diagnosticat cu BALANITA CANDIDOZICA si mi-a prescris crema CANESTEN pe care o aplicam de 2 ori pe zi timp de 7 zile. Nici acest tratament nu a functionat asa ca am facut o secretie uretrala si mi-a iesit infectie cu Enterococcus Faecalis, diagnosticul dat de dermatolog fiind Uretrita microbiana si mi s-a prescris Azitrox 500 mg- in prima zi 2 pastile si in urmatoarele 6 zile cate o pastila. Aspectul de roseata si senzatia de mancarime au disparut, insa uneori mai am senzatie de falsa mictiune si usoara roseata care pe varful glandului. Doctorul spune ca totul e in capul meu si ca infectia sigur a disparut si mi-a recomandat sa folosesc un gel pentru igiena intima SEBAMED INTIMATE cu pH 3, 8. Oare ce tratament sa fac pt a disparea senzatia de mictiune? sa consult alt doctor? multumesc anticipat de raspuns
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.