Ureche - Gat

23-06-2011
vladmihai
Nu este medic/terapeut
vladmihai
Buna ziua
De cca 6-8 luni am 2 probleme destul de sacaitoare
1. Urechea dreapta imi pacaie cand inghit, am fost la orl s-a uitat in ureche, mi-a zis ca e normal sa pacaie pentru ca e canalul nu stiu cum, nu am inteles prea bine.
2. Gatul tot cam de atata timp simt o umflatura in partea dreapta chiar la nivel cu marul lui Adam, o umflatura tare la palpare, iar daca palpez simultan ambele parti(stanga marului si dreapta marului) sunt aceleasi forme doar ca in partea dreapta e mai umflat si simt o durere slaba in unele puncte, nu este vizibila se simte doar la palpare. Mentionez si faptul ca uneori cand misc gatul, adica il aplec spre partea dreapta imi pacaie urechea doar ca la o intensitate ceva mai mica. Cand intorc capul, mai tare la modul ca incerc sa ma uit in spate simt o durere slaba acolo unde simt ca e umflat. Uneori cand vb (am vocea groasa de cand ma stiu) simt ca imi vibreaza urechea interna (si daca scuip ca si cum as scuipa o cantitate mica de saliva sau ceva de pe buze), simt un zbarnait sau ceva de genul la urechea dreapta. Am avut o otita destul de severa la aceeasi ureche acum vreo 3 ani dar am tratato.
Rareori mi se intampla sa inspir aer mai adanc si sa simt o durere suportabila, mai mult ca o apasare ce pleaca dinspre baza gatului spre umar si mana.

Va multumesc
1 comentarii
0
24-06-2011, ora 09:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergi la un alt medic ORL
este nevoie de un consult mai amanuntit ( audiograma, timpanograma
examen Rinofaringe, laringe
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.