Unghie incarnata.

26-04-2012
nnn1
Nu este medic/terapeut
nnn1
Buna seara! Am si eu o problema ce ma chinuie de ceva timp. Acum 6 luni m-am operat avand o unghie incarnata (care desi nu durea foarte tare, incomoda), iar acum cam o luna a recidivat. Este mult mult mai rau ca prima data, deabea mai pot sa ma incalt sa merg la scoala, degetul este foarte umflat, ma doare daca merg, ma doare daca ating, practic nu prea pot folosi piciorul cu pricina. Am incercat tot felul de tratamente pe parcursul acestei luni (creme, ceaiuri, bai) si desi o gramada de puroi si sange iesea in urma acestor tratamente, nu imi este mai bine mai deloc. Am citit pe net despre tinctura de propolis, si de 2 zile ma tot dau cu ea si parca este umpic mai bine, dar diferentele sunt mult prea mici. Am nevoie de ajutor, nu vreau sa mai merg la chirurg, este o durere cumplita atat in timpul operatiei cat si in urmatoarele cateva zile de la opeartie. Doresc niste sfaturi, ce as putea face? Mentionez ca nu am mai taiat unghia de vreo 2 saptamani din cauza faptului ca daca doar ma ating ma doare cumplit. Astept sfaturi si indrumari. Va multumesc anticipat!
1 comentarii
0
27-04-2012, ora 14:04
nnn1
Nu este medic/terapeut
nnn1
Imi cer scuze de intrebare, stiu ca aveti un program incarcat...dar chiar nimeni nu ma poate ajuta? Nu aveti nici o idee cum as putea scapa de durere sau cum as putea reduce infectia?.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unghiile încarnate - sfaturi și tratament
  •