Umflatura anus

27-05-2007
Sorinth
Nu este medic/terapeut
Sorinth
De vro 2 zile mi-a aparut o umflatura in anus.
La inceput a fost destul de incomoda si a continuat sa creasca.
Acum e cam cat un sambure de maslina, putin mai mare si e destul de jenanta. Culoare roz.
Daca aveti idee ce poate fi...
13 comentarii
0
27-05-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Poate iti creste un al 2-lea penis!!!!!
0
27-05-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Lasand gluma la o parte, lasa rusinea si du-te la medicul de familie ca sa-ti dea trimitere la medicul potrivit!Pe site-ul acesta nu cred ca un medic iti poate spune exact ce ai pt ca nu vede, nu poate examina!Daca nu te duci s-ar putea agrava si sa nu te trezesti cu complicatii mai mari!Bineee...poate ai noroc si vreun forumist s-a confruntat cu o problema similara!
0
28-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca faci "Hemoroizi externi". Acea "umflatura" este si dureroasa? Ai si scaune cu sange?
0
28-05-2007, ora 00:00
Sorinth
Nu este medic/terapeut
Sorinth
Nu am nici un fel de problema decat ca e dureroasa.
0
29-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar fi necesar un examen chirurgical!
0
04-07-2007, ora 00:00
dr_mitulescu
Identitate neconfirmată
dr_mitulescu
Ati facut 2 tromboze hemoroidale externe, adica s-au format 2 cheaguri de sange inchegat la nivelul marginii anusului probabil din cauza unui scaun dificil sau a unui efort fizic intens.
Aceste cheaguri sunt acoperite de piele si corpul incearca sa le elimine prin pielea care s-a plesnit la acest nivel.
Daca nu se pot elimina trebuiesc scoase. este o interventie usoara care se face la noi sub anestezie locala, nu necesita internare si nici intreruperea activitatii Dvs. curente.
0
18-07-2007, ora 00:00
haryhary
Nu este medic/terapeut
haryhary
domnule doctor...in urma cu 1 luna de zile am fost la clinica privataunde dv. activati. mi-a aparut o gogoasa in jurul anusului, am fost consultat si s-a prescris un ungvent si ca in maxim o saptamana trebuie sa dispara. nu ma doare.nu s-a mai marit, ce trebuie sa fac
0
18-07-2007, ora 00:00
dr_mitulescu
Identitate neconfirmată
dr_mitulescu
Va rog sa reveniti in Clinica pe care o conduc.
Va mai rog sa solicitati un consult la mine personal.
Va astept !
0
01-11-2007, ora 00:00
carmenfem
Nu este medic/terapeut
carmenfem
si mie mi-a aparut la nivelul marginii anusului o umflatura cu sange inghegat care nu doare, numai la atingere, probleme cu scurgerile de sange nu am, cand fac treaba mare nu ma doare !Folosesc pastile de slabit la sfatul medicului si sunt sigura ca asta este cauza umflaturii pe care o am ptr ca sunt constipata!trebuie operata sau dupa terminarea tratamentului cu pastile se va retrage?am citit ca din cauza hemoroiziilor interni apar cei externi, nu am avut niciodata probleme de acest fel !!astept raspuns.
0
18-07-2009, ora 11:56
bogdans27
Nu este medic/terapeut
bogdans27
AZI AM FOST LA UN CHIRURG PENTRU A VEDEA DACA AM HEMOROIZI.A ZIS CA NU AM DAR CA AS FII PREDISPUS CA PE VIITOR SA FAC, DAR DEOCAMDATA NU AM.CHESTIA E CA DE VREO CATEVA LUNI MI-A APARUT LA INTRAREA IN ANUS O MICA UNFLATURA, NEDUREROASA, DOCTORUL MI-A SPUS CA EL NU VEDE VREO UNFLATURA CA AR FIII UN ASPECT NORMAL AL SFINCTERULUI, PROBLEMA E CA SE OBSERVA UNEORI.DACA V-ATI MAI CONFRUNTAT CU ASA CEVA, SAU PUTETI SA- MI RECOMANDATI VREUN UNGUENT EFICIENT
0
18-07-2009, ora 12:00
bogdans27
Nu este medic/terapeut
bogdans27
AZI AM FOST LA UN CHIRURG PENTRU A VEDEA DACA AM HEMOROIZI.A ZIS CA NU AM DAR CA AS FII PREDISPUS CA PE VIITOR SA FAC, DAR DEOCAMDATA NU AM.CHESTIA E CA DE VREO CATEVA LUNI MI-A APARUT LA INTRAREA IN ANUS O MICA UNFLATURA, NEDUREROASA, DOCTORUL MI-A SPUS CA EL NU VEDE VREO UNFLATURA CA AR FIII UN ASPECT NORMAL AL SFINCTERULUI, PROBLEMA E CA SE OBSERVA UNEORI.DACA V-ATI MAI CONFRUNTAT CU ASA CEVA, SAU PUTETI SA- MI RECOMANDATI VREUN UNGUENT EFICIENT -
0
09-04-2010, ora 23:07
andreeas88
Nu este medic/terapeut
andreeas88
buna ziua ma confrunt cu urmatoarea problema, de cateva luni bune am cateva umflaturi in zona anusului ele au fost si la exterior si in interior, cele care au fost la exterior au disparut si mi, au ramas ca niste grefe de piele kare zic eu totusi k ele sunt plekate din interior.am fost la un consult si mi s spus ca sunt hemoroizii, problema mea este ca de 3 luni nu mai reusesc sa scap de aceasta probvlema acum acele umflaturi care sunt vene sunt numai in interior iar cat ies cu scaunul se inflameaza nu foarte tare dar le simbt iar cat le imping cu degetul se duc in interior.Nu am avut alte simptome decat cele pe care le am si acum din cand in cand usoare usturimi combinate tot din cand in cand cu usoare mancarimi, desi m, am speriat destul de tare crezand ca ar ceva cu transmitere sexuala asa ca mi, am facut si BTS ca drept dovada ele au iesit negative.Acum urmez tratament cu Detralex si supozitoare pt hemoroizii.Intrebarea mea este urmatoarea aceste umflaturi de care nu mai scap sunt chiar hemoroizi sau e posibil sa fie ceva cu transmitere sexuala pt ca eu inca stau in dubii.Mentionez ca Doctorul la care am fost nu mi, a facut un consult specializat in asa ceva doar i, am povestit ce am patit cu cum arata acele umflaturi si mi, a pus diagnosticul de hemoroizii.Va multumesc astpet rasp Dumneavostra
0
13-05-2018, ora 10:28
IONICADEVA2017
Nu este medic/terapeut
IONICADEVA2017
Am o umflatura in anus de vrei 7 luni, ma doare fundul la poziția sezut. Am fost la proctolog si a spus ca sunt hemoroizi, iau tratat cu ligaturare, dar după fiecare Operațiune aveam dureri puternice in fund. Si acum după 6-7 luni am aceeași umflatura după defecatie. Menționez ca am facut si colono si examen anuscopuc si nu a vazut nimic. Ce poate fi ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: