Unde se poate face manometrie esofagiana ???

24-12-2008
traian_m
Nu este medic/terapeut
traian_m
Mi-a fost recomandat de catre medicul gastroenterolog sa fac o manometrie esofagiana, dar nu am agasit nici o clinica sau cabinet care sa faca asa ceva, la fundeni cica s-ar face dar un doctor de acolo a zis ca nu stiu ce nu le merge sau le lipseste la aparat asa ca nici o reusita. Va rog recomandati-.mi un cabinet unde pot face aceasta investigatie.
4 comentarii
0
27-12-2008, ora 16:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
In afara de Fundeni manometrie esofagiana se mai face la Centrul medical DIASAN de pe Calea Floresti - 0264.575371.Sarbatori fericite!
0
27-12-2008, ora 17:43
traian_m
Nu este medic/terapeut
traian_m
Banuiesc ca respectivul centru medical Diasan nu e in Bucuresti? Dupa prefixul telefonic pare a fii Cluj. Ceea ce e un pic cam departe si greu de ajuns pentru mine. Mai astept pana dupa sarbatori poate i-or da drumul la ala de la fundeni.
0
23-09-2011, ora 10:01
joesatri
Nu este medic/terapeut
joesatri
Buna ziua,

Ati facut pana la urma manometria esofagiana ? unde si cum este ca procedura (invaziva) suportabila?
0
25-03-2018, ora 19:00
Andi336517
Nu este medic/terapeut
Andi336517
Buna ziua,

In urma unor dureri in piept si cu ce descriu eu ca pacient ca 'spasm' al inimii cu cauze aparent non cardiace (analize sange Troponina T / raze X / EKG sunt OK) si cu istoric de gastrita si helicobacter pylori mi s-a recomandat manometrie osofagiana. Daca ma poate ajuta cineva cu o sugestie pentru efectuarea acestei proceduri in Bucuresti as fi recunoascator. Locuiesc in afara tarii si revin cateva zile in perioada urmatoare si as vrea sa lamuresc aceasta problema. (e foarte dificil in afara tarii de accesat sistemul medical)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.