Un sfat pentru o situaţie..ciudată

27-11-2015
Aroxi
Nu este medic/terapeut
Aroxi
Am puncte negre, puţin exces de sebum si cateva coşuleţe.. Nu e grav, dar deranjant. Problema este ca orice cremă folosesc (pt coşuri sau sebum) imi ies coşuleţe micute si faţa parcă devine iritată... Ultima oara am folosit La roche-possay effaclar+, inainte am folosit ceva natural pe bază de argilă, altceva cu propolis... Nu înţeleg de ce îmi ies coşuleţe de la orice aş folosi. Vreau să am un ten curat, poate cineva sa ma ajute?
2 comentarii
0
29-11-2015, ora 06:58
Andrei 93
Nu este medic/terapeut
Andrei 93
Pentru punctele negre doar extracţii le sunt bune, ori la cosmetica, tratament cosmetic ori Îţi faci tu acasă dacă ştii dar extracţii le clasice cu mana, nu cu benzi sau alte soluţii de genul. Iar pt sebum eu îţi recomand sa încerci ceva natural, ulei de avocado sau de migdale. Oricum dacă mergi la tratament cosmetic îi precizezi fetei ca ai tenul gras şi Îţi va aplica la sfârşit o crema pt tenul gras. Eu am făcut tratament cosmetic 1 an jumate şi am văzut diferenţele, lunar am mers. Acum nu mai merg pt ca sunt plecata din tara dar se vede diferenta ca nu am mai mers. Deci Îţi recomand cu încredere tratament cosmetic la cineva care chiar se pricepe pt ca în cazul în care nu prea ştie ce trebuie sa facă Îţi va strica fata şi vei rămâne cu semne deci ai grija şi întreabă mult înainte sa mergi. Bafta
0
01-12-2015, ora 14:22
Aroxi
Nu este medic/terapeut
Aroxi
Mulţumesc
:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.