Un plus pe trahee si respiratie ingreunata uneori

04-01-2010
flori54
Nu este medic/terapeut
flori54
Am pe cineva drag, o persoana de 25 de ani care simte un ceva ca un nod in gat, insa pe trahee. Nu doare, nu o poate localiza intr-un punct fix, ca si cum ar fi cuprinsa toata traheea, uneori ii este ingreunata respiratia si oboseste usor.A consultat multi medici, a facut multe analize, nimeni nu i-a gasit nimic si, toti l-au trimis la psiholog. A fost si acolo insa jena a ramas, ba inca s-a accentuat. Mentionez ca in urma cu 5-6 ani a fost diagnosticat cu candida, a facut tratament o luna de zile cu ceva capsule care se luau 1/sapt.. Va rog mult sa ne ajutati sa gasim calea corecta pe care sa mergem. Multumesc. Un an nou cu sanatate tuturor!
2 comentarii
0
04-01-2010, ora 12:40
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mersul la doctori este de prisos atunci, ar trebui consultat un medic homeopat cu experienta care trebuie sa-i gaseasca remediul homeopat potrivit. Astfel de afectiuni se vindeca f. usor in homeopatie (dar numai cu remediul potrivit, care des nu este usor de gasit de homeopati care nu aplica homeopatia asa cum ar trebui sa o aplice).
0
19-01-2012, ora 14:17
flori54
Nu este medic/terapeut
flori54
Buna ziua! As vrea sa fac un RMN pentru a vizualiza cavitatea toracica in general, caile digestive in special, unde cred ca am ceva, un plus care ma deranjeaza. Am facut multe analize, am vrut sa fac RMN si anul trecut insa mi s-a spus de la spital ca nu se face RMN pt torace. Acum am aflat ca de fapt se poate face RMN si la torace. Acum eu as vrea sa aflu de la cineva care chiar stie, se poate face Rmn pt.a analiza cutia toracica sau nu. Va multumesc anticipat pt.raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.