Un neg sau o infectie?

19-10-2012
maryus84vl
Nu este medic/terapeut
maryus84vl
Buna ziua!
In urma cu aproximativ 3 luni luni de zile am avut un contact sexual cu o fata, iar in urma acestuia mi-au aparut un fel de negi in zona anusului, care acum au crescut, avand forma unei flori (garoafa).
Va rog daca puteti sa imi spuneti despre ce este vorba, cat este de grav si cum pot sa o tratez...
Va multumesc!
4 comentarii
0
21-10-2012, ora 00:34
Albastru44a
Nu este medic/terapeut
Albastru44a
Mai probabil e o condiloza acuminata..iti recomand un consult dermatologic.
0
21-10-2012, ora 16:42
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Da, ai negi genitali, trebuie sa mergi la medicul dermatolog pentru tratament... Ai virusul HPV.
0
21-10-2012, ora 19:50
maryus84vl
Nu este medic/terapeut
maryus84vl
Multumesc mult.pt raspuns pentru ca sant foarte speriat si desi am multi prieteni care au avut diverse probleme de natura sexuala am zis ca pe mine ma ocoleste necazul asta, dar din cate vad de ce iti este frica nu scapi...
Nu am decat sa iau calea doctorului...
inca o data mii de multumiri...
Si inca ceva..ca sa nu ajung la doctor pentru ca am o oarecare rusine...ce tratament sau creme as putea folosii??/
0
21-10-2012, ora 21:58
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Negii d-abia se vindeca la medici, de multe ori nici tratamentele date de ei nu au rezultate, d-apoi cele de pe forum...
Trebuie sa mergi neaparat la medic, cea mai buna metoda de tratament este criogenarea lor, pe care de asemenea medicul o face.
La urolog cu tine!!!!
Si sa nu faci sex cu nimeni pana nu scapi de ei, este o boala cu transmietere sexuala virusul HPV care poate cauza cancerul de col uterin la femei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici