Un fel de eczema zona genitala

30-10-2011
idsimail
Nu este medic/terapeut
idsimail
Buna ziua,
In primul rand vreau sa specific ca sunt de sex masculin, si cred ca am un fel de eczema in zona genitala, mai precis in partea dreapta langa testicule mai spre picior, insa nu pe picior. Aceasta are in jur de 1cm si este mai rosiatica, uneori am simtit si senzatii de mancarimi in acea zona insa mai rar. Ce ma ingrijoreaza mai tare este faptul ca uneori se scurge ca un lichid cam din aceea zona, poate ca scurge nu e tocmai cel mai potrivit termen pt ca nu e deloc abundent ci mai degraba ca un fel de transpiratie. Pana acuma nu prea mi-am facut griji insa astazi cand m-am trezit aveam aproximativ aproape pe toata jumatatea dreapta a lenjeriei o urma galbuie cu un miros mai ciudat. Este adevarat ca avusem o activitate crescuta in noaptea aceea (dansasem mult), iar cand am ajuns acasa m-am culcat direct.
Aceasta problema e de mai mult timp insa nu am crezut ca e neaparat ceva anormal, inainte nu observasem sa fie vreo eczema, ci uneori intre picior si testicule aveam o culoare mai rosiatica, insa ma gandeam ca poate fi si datorita faptului ca in acea zona exista miscare mai tot timpul, iar acea substanta nu era asa abundenta cum a fost acum ultima oara...
Am tot cautat pe internet dupa raspunsuri insa nu am gasit nimic, doar la femei am vazut simptome asemanatoare pe internet... Sa fie ceva grav?
Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
02-11-2011, ora 01:33
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi la dermatologie sa te vada un doctor.
In functie de ce ai, o sa iti dea un tratament sau poate trebuie sa faci o analiza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.