Un fel de buba pe penis.

18-01-2012
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
Bunaseara. Sunt extrem de speriat! Am 13 ani, si de curand mi-a aparut pe penis undeva, o bubita. M-am speriat si am cautat pe internet. Am inteles ca poate fi HPV. Mi-a cazut lumea in cap. Se spune ca poate evolua in cancer. Ce pot face? Negi pot fi si din cauze normale? Va rog din tot sufletul.. M-am uitat la poze pe google si nu vreau sa patesc ceva.. Nu am avut contact sexual!.. Sa fim seriosi.. Am 13 ani...
6 comentarii
0
20-01-2012, ora 18:29
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Stai linistit caci o simpla bubita nu inseamna ca ai infectie cu HPV, cancer etc.. Poate ca a aparut ca urmare a unei iritatii, poate ca e un mic cos in evolutie.spala-te zilnic, unge-te cu crema Nidoflor si schimba zilnic chilotul.Iti va trece...
0
20-01-2012, ora 21:54
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
Nu stiu daca este o bubita. Este ceva de culoarea pielii. Am incercat sa-l sparg si a iesit numai sange. Si azi am observat ca incepe inca una. Sa consult un dermatolog ?
0
22-01-2012, ora 16:17
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
In aceste doua zile de sfarsit de saptamana trebuia sa incerci sa te ungi cu crema de care ti-am scris ; saptamana viitoare poti merge la un dermatolog daca constati ca dupa doua-tri zile nu te vindeci si-ti apar mai multe bubite. Nu le mai sparge caci iti provoci singur durere si vindecarea va fi mai lunga.
0
27-01-2012, ora 16:54
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
Am observat azi ca mi se umfla in partea dreapta ganglionul. Am si amigdalele umflate, dar nu ma dor. Poate fi vorba de o mononucleoza? Am fost si putin racit, dar mi-a trecut.
0
02-12-2014, ora 20:52
Pocora
Nu este medic/terapeut
Pocora
Buna seara,

Am si eu o problema de genul acesta.Cam de 2 luni de zile am observat ca am un fel de bubita ca un fel de cos. Dar ea de la un simplu simptop de "cos" a crescut si este albicioasa. Cand incerc sa o curat se ia o "crusta" alba si pe urma ramane textura pielii. Intradevar am avut contact sexual neprotejat. Tin sa precizez ca am 21 ani impliniti.
Ce ma sfatuiti sa fac? Sa consult un doctor sau inainte de asta sa incerc sa ung cu ceva?!

Tin sa precizez ca am incercat sa ung cu Baneocin dar nu constant.

Multumesc
0
07-02-2015, ora 21:08
pablomioson
Nu este medic/terapeut
pablomioson
Nu intarzia sa mergi la doctor, daca este ceva grav sau ceva simplu numai el te poate ajuta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •